Akacja na Rynku
Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Oferty na posadzenie akacji na Rynku w Rzeszowie przewyższają możliwości finansowe ratusza. Trzecie zapytanie ofertowe zostało unieważnione.

W październiku informowaliśmy, że miasto szuka firmy, która zasadzi i utrzyma akację na Rynku w Rzeszowie. Ratusz ogłosił wówczas trzecie zapytanie ofertowe.

W dwóch pierwszych otrzymał oferty, które znacznie przekraczały budżet miasta.

– Planujemy wydać na nasadzenie i utrzymanie ok. 60 tys. zł. Tymczasem firmy, które odpowiedziały na pytania ofertowe, szacowały koszty na ponad 100 tys. zł – mówił nam wtedy Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Teraz wiemy, że i w trzecim zapytaniu złożono oferty, które są dla ratusza za wysokie – mimo że ten zmniejszył zakres zapytania ofertowego.

– Tym razem zgłosiły się dwie firmy. Jedna oferowała ok. 50 tys. zł, a druga 70 tys. Po zmniejszeniu zakresu zapytania ofertowego uznaliśmy te kwoty za zaporowe i unieważniliśmy zapytanie – tłumaczy Artur Gernand z prezydenckiej kancelarii. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ratusz prawdopodobnie nie ogłosi kolejnego zapytania ofertowego. Rozważane są inne możliwości. – Rozglądamy się za drzewkiem. Mamy propozycje od osób prywatnych, są też chętni, by drzewko podarować. Być może sami zdołamy je też sami utrzymać – wyjaśnia Gernand.

Sadzonka miałaby mieć 5 metrów wysokości i pień o obwodzie 60 centymetrów. Jej zasadzenie wiązałoby się z wykonaniem specjalnego systemu nawadniania i napowietrzania, bez którego drzewko mogłoby nie przetrwać.

Akacja ma zostać posadzona przy pomniku Tadeusza Kościuszki. To tam przez kilkadziesiąt lat rosło drzewo tego samego gatunku. Latem zostało ono uszkodzone przez wichurę, a następnie ze względów bezpieczeństwa wycięte

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama