Tworzący stowarzyszenie NowoczesnaPl Ryszard Petru będzie przekonywał do swojego programu uczestników wtorkowego spotkania w Rzeszowie.

Znany ekonomista postanowił zaangażować się w politykę. Petru chce przejąć liberalny elektorat Platformy Obywatelskiej i wyborców upadającego Twojego Ruchu Janusza Palikota. Polaków przekonuje, że Polskę można zmienić na „bardziej nowoczesną, przedsiębiorczą i sprawiedliwą”.

Póki co inicjatywa Ryszarda Petru działa jako stowarzyszenie, które docelowo ma się przekształcić w partię polityczną, która startowałaby w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Kongres założycielski stowarzyszenia NowoczesnaPl odbył się 31 maja w hali warszawskiego Torwaru. NowoczesnaPl uważa, że powinno się zakończyć finansowanie partii politycznych z budżetu państwa. Petru opowiada się za kadencyjnością posłów (2 kadencje) i umożliwieniem głosowania przez internet.

Ryszard Petru zapowiada „przywrócenie wolności gospodarczej”, chce stworzyć szanse na pracę młodym ludziom i wprowadzić edukację rynku pracy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po ostatnich dymisjach w rządzie PO-PSL, NowoczesnaPl opowiedziała się za skróceniem kadencji Sejmu i przeprowadzeniem przedterminowych wyborów. – Rząd PO i PSL całkowicie stracił zaufanie obywateli niezbędne do sprawowania władzy – uważa Petru. Zapowiedział, że NowoczesnaPL jest „gotowa na scenariusz” wcześniejszych wyborów.

Jak na razie sondaże jego przyszłej partii są rozbieżne. Z ostatniego sondażu TNS dla „Wiadomości” TVP wynika, że inicjatywa Petru nie przekroczy wymaganego 5-procentowego progu wyborczego. Na Petru chce głosować 3 proc. Polaków.

Ale inny sondaż, tym razem dla TVN24, daje Ryszardowi Petru miejsce w Sejmie. Poparcie jego przyszłej partii deklaruje 7 proc. ankietowanych.

Petru we wtorek (16 czerwca) będzie w Rzeszowie. Spotkanie odbędzie się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania przy ul. Sucharskiego 2. Początek o godz. 10:00 w auli prof. Jerzego Chłopeckiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama