Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Tegoroczna kolęda nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Kuria diecezji rzeszowskiej zakazała też zbierania pieniędzy od wiernych.

„W związku z tegoroczną zmianą formuły wizyty duszpasterskiej i zapraszaniem wiernych na mszę świętą oraz spotkanie w kościele prosimy nie ogłaszać i nie organizować żadnej kolekty lub innej formy zbierania ofiar „kolędowych” od wiernych przy tej okazji” – ogłosił ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Zaznaczył jednak, że wierni, którzy mają takie życzenie, ofiary mogą składać tak jak dotychczas – na tacę podczas niedzielnych lub świątecznych nabożeństw.

Inna kolęda

Biskup rzeszowski Jan Wątroba zdecydował, że w tym roku w diecezji rzeszowskiej księża nie odwiedzą swoich parafian. Kolęda odbywa się w zmienionej formie.

Od 28 grudnia duchowni zapraszają małe grupy parafian do kościoła na wieczorne msze święte z kolędowaniem i rozmowami o bieżących sprawach parafialnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Więcej mszy

Aktualnie na nabożeństwach w kościołach przebywać może 1 osoba na 15 m kw. Dlatego biskup rzeszowski zezwolił księżom na odprawianie dodatkowych liturgii w okresie świątecznym, tak aby wierni mogli w nich bezpiecznie uczestniczyć.

Księża mogą odprawić po cztery msze święte m.in. 1 stycznia (uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi) i 6 stycznia (święto Trzech Króli). 

Przypomnijmy, że od 8 listopada w diecezji rzeszowskiej obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia w mszach świętych w niedziele i święta nakazane

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama