Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Masz gitarę? Przyjdź w sobotę (16 września) na ulicę 3 Maja. Przed pomnikiem Tadeusza Nalepy po raz kolejny zabrzmi „Kiedy byłem małym chłopcem”. 

Coroczna akcja „Gramy dla Nalepy” jest częścią Breakout Days Festiwal, który upamiętnia Tadeusza Nalepę. Przed pomnikiem Nalepy na ul. 3 Maja w Rzeszowie spotykają się gitarzyści, by odegrać kultowy kawałek Breakoutu – „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Tak będzie również w sobotę, 16 września, o godz. 16:00. W akcji może wziąć udział każdy gitarzysta i odegrać bluesowy szlagier, jeden z hymnów pokoleniowych i najważniejszych kompozycji w polskiej muzyce popularnej. 

Kto nie zna chwytów gitarowych do utworu, może przyjść na rzeszowski Rynek, gdzie w sobotę od godz. 12:00 na stoisku szkoły Virtuoso może się ich nauczyć. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Kiedy byłem małym chłopcem” to jeden z najbardziej znanych utworów Breakoutu. W latach 90. ub. wieku został wykorzystany w reklamie jednorazowych maszynek do golenia „Polsilver”. Piosenka znalazła się na płycie „Blues”, wydanej przez Breakout w 1971 roku. 

Słowa piosenki napisał Bogdan Loebl, a muzykę Tadeusz Nalepa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama