Zdjęcie: Daniel Frymark
Reklama

Rzeszowscy radni wyrazili zgodę, by miasto Rzeszów przekazało 100 tys. zł dla wsi Rytel, która najbardziej ucierpiała w wyniku ostatnich nawałnic na Pomorzu.  Chcą dołożyć nawet więcej pieniędzy dla potrzebujących.

Radni podczas środowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta jednogłośnie przyjęli uchwałę, którą zaproponował Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Dotyczy ona udzielenia pomocy finansowej w kwocie 100 tys. zł dla gminy Czersk, w której znajduje się wieś Rytel. To właśnie ona najbardziej ucierpiała podczas nawałnic, które przeszły przez Pomorze w nocy z 11 na 12 sierpnia.

W wyniku burz i ulew we wsi Rytel ucierpiało 150 domów w wiosce liczącej 3 tys. mieszkańców. – Z uznaniem i satysfakcją mówię o tym, że Rada Miasta chce podjąć taką uchwałę. Tereny, na których leży wieś Rytel są wyjątkowo piękne, lecz ubogie, dlatego każda pomoc jest wskazana –  mówi Sławomir Gołąb z proprezydenckiego Rozwoju Rzeszowa.

Andrzej Dec (PO) dodał, że w wyniku nawałnic, które przeszły przez Pomorze są jeszcze trzy inne gminy, które również odnotowały duże straty. – Po konsultacjach doszliśmy do wniosku, że warto uzupełnić naszą  hojność o jedną, może dwie  z tych gmin – mówił Andrzej Dec.

Czesław Chlebek z Rozwoju Rzeszowa dodał z kolei, że proponowaną dotację warto zwiększyć o kolejne 50 tys. zł. – Proszę przychylnie rozpatrzeć tę propozycję – zwrócił się Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, do Janiny Filipek, skarbniczki miasta.

– Zwiększyliśmy już dotację o 50 tys.  zł. Jeśli państwo chcą możemy zwiększyć ją o kolejne 50 tys. zł. Nie przewróci to naszego budżetu do góry nogami – odpowiedziała Janina Filipek.

O tym, czy dotacja dla gminy Czersk zostanie zwiększona oraz czy Rzeszów pomoże jeszcze innym gminom rzeszowscy rajcy zadecydują na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się we wtorek (29 sierpnia).

(jg)

redkacja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.