Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu Carpathia Festival 2019

Ponad 742 tys. zł przeznaczy miasto Rzeszów na kulturalne inicjatywy. Pieniądze trafią do 31 fundacji i stowarzyszeń. 

Miasto zwiększyło o 100 procent budżet na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną. Po raz pierwszy dofinansowało zarówno całoroczną działalność kulturalną, jak i konkretne zadania. Umowy całoroczne zostały podpisane wcześniej.

We wtorek w ratuszu twórcy odebrali umowy na konkretne projekty. O dotacje można było starać się w konkursie. Na festiwale, koncerty, wystawy, warsztaty, czy wydawnictwa łącznie przyznano 742 160 zł. Pieniądze otrzymało 31 fundacji i stowarzyszeń – pełna lista.

Największą dotację z budżetu miasta – prawie 100 tys. zł – przyznano Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia na organizację tegorocznej edycji Carpathia Festival, którego twórcą jest Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. 

Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, wręczając twórcom umowy, podziękowała im za kreatywność i aktywność, a współpracę z twórcami oceniła jako bardzo dobrą. –  Bez was oferta wydarzeń byłaby z pewnością znacznie uboższa – powiedziała wiceprezydent.

50 tys. zł z całej kwoty to pieniądze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na największy w Europie koncert muzyki chrześcijańskiej – Jednego Serca Jednego Ducha, który w tym roku odbędzie się 16 czerwca. Tradycyjnie w Parku Sybiraków. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama