Reklama

W połowie maja odbędzie się V Jubileuszowe Rzeszowskie Święto Transplantacji. Towarzyszyć mu będzie koncert m.in. Sylwii Grzeszczak oraz flash mob.

– Chcielibyście żeby nasze studenckie pokolenie w Rzeszowie pamiętano przez lata? Zrobić razem coś, co będziemy wspominać kiedy już studia będą tylko naszą przeszłością? Wreszcie, zrobić coś żeby o rzeszowskich studentach usłyszała cała Polska? Macie na to szanse – zachęcają pomysłodawcy flash moba podczas Święta Transplantacji, które odbędzie się 16 maja na rzeszowskim Rynku.

Studenci postanowili dokonać niemożliwego. Chcą pobić rekord na największy flash mob, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Rzeszowie, a może i w całej Polsce. Flash mob to tłum ludzi, którzy niespodziewanie się gromadzą w miejscu publicznym, by przeprowadzić krótkotrwałe zdarzenie.

– Chcielibyśmy przygotować krótki układ taneczny, w którym udział mógłby wziąć student, który nawet nie potrafi tańczyć. Każdy z nas miałby na sobie maseczkę chirurgiczną, które wcześniej przygotujemy – zapowiadają organizatorzy.

Wszystkie osoby, które chciałyby się włączyć w projekt, a także koordynować go na swoich wydziałach, mogą pisać na adres: studenckirzeszow@gmail.com. – Niech usłyszy o nas cała Polska – student potrafi! – reklamują flash mob organizatorzy na Facebooku.

We flash mobie udział zapowiedziało już 1,8 tys. osób. Akcja ma się odbyć o godz. 17:00.

Gwiazdą wieczoru Sylwia Grzeszczak

Rzeszowskie Święto Transplantacji to spotkanie środowiska lekarskiego, akademickiego oraz mieszkańców Rzeszowa, którego głównym przesłaniem jest propagowanie tematyki przeszczepiania narządów.

Piątą edycję święta organizują: Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Centrum Medyczne MEDYK, Wojewódzki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Choroby Nowotworowe Krwi oraz Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

W godzinach przedpołudniowych w auli budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 odbędzie się otwarta konferencja „Przeszczep szansą na drugie życie” – skierowana do lekarzy z województwa podkarpackiego, środowiska akademickiego oraz wszystkich zainteresowanych tematyką transplantacji.

Wśród zaproszonych gości znajdą się znakomici specjaliści z wielu krajowych ośrodków, związanych z transplantologią.

Po konferencji na rzeszowskim Rynku odbędzie się festyn z licznymi atrakcjami. Gwiazdą wieczornego koncertu będzie Sylwia Grzeszczak. Zaśpiewa także Mateusz Mijal. Wystąpi także trio ETC, finaliści programu „Mam Talent”.

– Na estradzie pojawią się także pacjenci, którym przeszczep uratował życie, dawcy, oraz uczestnicy konferencji, których wystąpienia przybliżą mieszkańcom ideę transplantacji – poinformowała prof. Elżbieta Dynia z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama