Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu działacze stowarzyszenia Zupełne dobro

Chcesz pracować na ulicy, nieść pomoc bezdomnym i potrzebującym? Zgłoś się na streetworkera w Rzeszowie!

O pracy streetworkerów w Polsce jest coraz głośniej. To oni pomagają na ulicy bezdomnym, alkoholikom, narkomanom, czy błąkającym się dzieciom. W Rzeszowie do końca tego roku streetworkerami są działacze stowarzyszenia Zupełne Dobro.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, ogłosił właśnie konkurs, który ma wyłonić współpracę ze streetworkerami na cały 2023 rok. Liczy, że streetworkerów uda się znaleźć, biorąc pod uwagę dużą liczbę organizacji w mieście, które na wiele sposobów niosą pomoc. 

– Osoby z tych stowarzyszeń mają olbrzymią wiedzę i chętnie angażują się w nasze wspólne projekty, dlatego jestem przekonany, że funkcja streetworkera zostanie obsadzona w najlepszy możliwy sposób – mówi prezydent Fijołek.

Streetworkerzy mają mieć przede wszystkim stały kontakt z bezdomnymi na terenie Rzeszowa, prowadzić tzw. patrole streetworkerskie, także w tych miejscach, w których  potencjalnie mogą być bezdomni lub się w nich pojawić. 

Streetworkerzy będą rozmawiać z potrzebującymi o skutkach nadużywania alkoholu, informować bezdomnych o miejscach, w których mogą liczyć na pomoc: czyste ubranie, kąpiel, nocleg, czy ciepły posiłek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Streetworker będzie także pomagał w wyjściu z bezdomności – mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. 

Streetworkerzy w Rzeszowie współpracują z MOPS, Strażą Miejską i policją. Pomagają także dotrzeć potrzebującym do pomocy medycznej. Dzięki temu, bezdomni mogą skorzystać np. z konsultacji lekarskiej i otrzymać podstawowe środki higieniczne oraz opatrunkowe. 

Szczegóły konkursu są na stronach internetowych i mediach społecznościowych Urzędu Miasta i MOPS-u oraz w ratuszu. MOPS czeka na oferty przez 21 dni. Chętni muszą przedstawić m.in. koncepcję, formy i metody pracy z bezdomnymi i harmonogram patroli.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama