Rzeszów wspiera WOŚP. Ponad 254 tys. złotych na koncie [ZDJĘCIA]

Reklama

Uśmiechnięci, z wielkimi sercami i otwartymi portfelami rzeszowianie wspólnie wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do godziny 22:00 w stolicy Podkarpacia zebrano ponad 20 tys. zł. 

 

W Rzeszowie podczas 26. Finału WOŚP pieniądze do puszek zbierało około 250 wolontariuszy z trzech sztabów mieszczących się w Młodzieżowym Domu Kultury, IV LO i Szkole Podstawowej nr 25. Do godziny 18:00 w Rzeszowie zebrano ponad 20 tys. zł, a z każdą kolejną godziną pieniędzy przebywało.

– Mamy już ponad 254 tys. zł, a nie wszyscy jeszcze wolontariusze przyszli z puszkami – mówił nam po godz. 22:00 Sławomir Andres, koordynator WOŚP 2018 w Rzeszowie. 

Orkiestrowych atrakcji w Rzeszowie nie brakowało. Na Rynku od południa trwały koncerty, Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im 20. Pułku Ułanów w Rzeszowie dla miłośników konnej jazdy przygotowała przejażdżki, były też pokazy OSP Rzeszów, Trzebownisko i Głogów Małopolski, a udzielania pierwszej pomocy uczyło Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego. Wolontariuszy wspierali także rzeszowscy policjanci. 

Ci, którzy woleli poszaleć na czterech kołkach mogli pooglądać kolekcjonerskie pojazdy militarne BROM-2, STAR 266, UAZ 469  lub wziąć udział w wyścigach KJS – „XI SuperOes WOŚP Rzeszów”, organizowanych przez Automobilklub Rzeszowski.

Oczywiście podczas WOŚP nie mogło zabraknąć rzeszowskich morsów z klubu „Sopelek” oraz muzyki płynącej z rzeszowskiej sceny w wykonaniu zespołów FatStuFF, Scream, 0% Normy, The Louders, DOC i Audioties.

Rzeszowianie tłumnie zaglądali również do Podziemnej Trasy Turystycznej. Tam niemalże w progu witał ich meksykański zespół w sombrero. Dalej witały nas naukowe stoiska studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy eksperymentując na oczach publiczności wywoływały, zwłaszcza w najmłodszych, uśmiech na twarzy.

O 19:00 rozpoczął się koncert Arka Kłusowskiego, 20:00 odbyło się tradycyjne „Światełko do Nieba”, a potem na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru – Ewelina Lisowska.

WOŚP można wspierać jeszcze na aukcjach internetowych WSIiZ, która oferuje m.in. kolację z Miss Podkarpacia Natalią Barańską, Teatru Maska, gdzie wywalczyć można lekcję szermierki scenicznej i Sylwii Bajek, która wystawiła akrylową statuetkę z kamieniem z Mount Everest.

Pieniądze z tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Do godz. 22:00 na koncie Orkiestry było już ponad 41 mln zł.

W Rzeszowie podczas WOŚP 2017 zebrano ok. 350 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama