Czwarte miejsce zajął Rzeszów w pierwszym Rankingu Otwartych Miast, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Ranking wspierała firmy doradcza Deloitte.

Jak poinformował ratusz, Rzeszów został doceniony za „inteligentne rozwiązania, zrównoważony rozwój, otwartość na dialog z mieszkańcami oraz odpowiadanie samorządu na rzeczywiste potrzeby mieszkańców”.

Wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali Miasto Plus towarzyszącej Forum Inteligentnych Miast i Nowoczesnych Technologii, która odbyła się 20 września w Toruniu.

Ranking dotyczył tzw. miast prezydenckich (jest ich 107) i miał wskazać samorządy, które osiągają najlepsze efekty w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Ustalenie lidera nie było proste, bo wiele samorządów stosuje interesujące rozwiązania wdrażając ideę smart city, czyli miasta inteligentnego. Organizatorzy rankingu otrzymali 25 zgłoszeń. Maksymalnie zdobyć można było 182 pkt.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zwyciężył Poznań (122,5 pkt.), na drugim miejscu uplasowała się Gdynia (120 pkt.), a trzecie miejsce na podium zajął Olsztyn (118,5). Na 4. pozycji znalazł się Rzeszów ex aequo z Lublinem uzyskując 117 punktów.

– Za nami uplasowały się takie miasta jak Warszawa (114), Legnica, Bydgoszcz (111), Łódź (109,5), Bielsko – Biała (108), i na dziesiątym miejscu Toruń (106,5) – informuje Urząd Miasta w Rzeszowie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama