Zdjęcie: Facebook.com / Konrad Fijołek

Rzeszów chce szybko wspierać ukraińskie miasta. Ratusz organizuje zbiórki tego, czego potrzebują samorządowcy z miast partnerskich. 

 – Teraz najpilniej potrzebują lekarstw, materiałów opatrunkowych oraz żywności w postaci konserw i gotowych posiłków do zalania wrzącą wodą – mówi Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Dary można składać we wszystkich filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Ratusz jest w stałym kontakcie z miastami partnerskimi. Informacja z listą najpotrzebniejszych rzeczy dotarła do Rzeszowa w środę przed południem.

Z Rzeszowa do tej pory wyjechały cztery tiry wypełnione darami. Zabrały wszystko, co do tej pory przekazali rzeszowianie.

Pomoc trafiła m.in do Truskawca. Podziękował za nią mer tego miasta. „Przyjaciół poznaje się w biedzie – napisał Andrij Kulchynskyi. Pierwsza partia pomocy humanitarnej trafiła do Truskawca. Trzy pełne busy od naszego miasta partnerskiego – Rzeszowa. Dziękuję naszym braciom Polakom, Chwała Ukrainie” – napisał Kulchynskyi. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mieszkańcom dziękuje także Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. „Swoje wielkie serca pokazujecie na każdym kroku” – napisał na swoim Facebooku.

„To dzięki Wam, Waszej hojności, zaangażowaniu i zwykłej ludzkiej życzliwości „ponad podziałami” dary dotarły już do naszych przyjaciół z Ukrainy. Działamy dalej, bo nasze magazyny powoli świecą pustkami – dodał Fijołek.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama