Rzeszów znów tonie w smogu. Fatalna jakość powietrza [ZDJĘCIA]

Mapy z jakością powietrza w Rzeszowie na poniedziałek i wtorek są prawie w całości pokryte bordowym kolorem. To oznacza, że jakość powietrza jest bardzo zła.

 

„Na północy Rzeszowa tworzy się gęsta mgła, która w połączeniu z wyżem atmosferycznym i duszonymi przez niego spalinami i innymi zanieczyszczeniami tworzy smog. Na Baranówce IV widoczność nie przekracza 200 m a do mieszkania przez kratki wentylacyjne wdziera się smród smogu” – napisał do nas w poniedziałek wieczorem pan Marcin, Czytelnik Rzeszów News.

Od Piotr z Rzeszowa z kolei otrzymaliśmy zdjęcia smogu widocznego z kilku ulic w mieście. 

Sprawdzamy mapy z jakością powietrza w Rzeszowie. Rzeczywiście, mapa zarówno na poniedziałek, jak i wtorek pokryta jest bordowym kolorem, co oznacza najwyższy stopień zanieczyszczonego powietrza w stolicy Podkarpacia.

Zdjęcie: PowietrzePodkarpackie.pl
Zdjęcie: PowietrzePodkarpackie.pl

Osoby i starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz. Pozostałe osoby powinny ograniczyć wyjścia do minimum, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.

Smog to „chmura” zanieczyszczeń gazowych  i pyłów, które unoszą się nad miastem. Czy we wtorek znów będzie można w Rzeszowie jeździć za darmo autobusami MPK? – Nie. Taka decyzja nie zapadła – mówi Łukasz Dziągwa, wicedyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Z powodu smogu darmowa komunikacja miejska w stolicy Podkarpacia obowiązywała w ubiegłą środę. Darmowe przejazdy mają być wprowadzane, gdy w trakcie smogu temperatura spadnie poniżej -15 stopni Celsjusza. Na wtorek meteorolodzy przewidują, że w Rzeszowie temperatura wyniesie -3 st. C. Przez cały dzień ma padać śnieg.

We wtorek w Rzeszowie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której ma być podjęta decyzja o tym, że radni wyrażają zgodę na to, by prezydent Rzeszowa mógł szybko wydawać zarządzenie o darmowych przejazdach autobusami MPK. ZTM szacuje, że „dzień bez biletu” kosztuje miasto w granicach 65 tys. zł. 

Zdjęcie: PowietrzePodkarpackie.pl
Zdjęcie: PowietrzePodkarpackie.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama