Fot. Czapla Team. Na zdjęciu Ewelina Czapla
Reklama

Pochodząca z Rzeszowa 22-letnia Ewelina Czapla, jedna z najlepszych na świecie freestyle’owych rolkarek, spędzi cały miesiąc w Ameryce Południowej, by trenować innych rolkarzy.

Jazda na rolkach staje się coraz bardziej popularna, a wyniki oraz talent polskich zawodników zaczynają być doceniane nie tylko w naszym kraju. Idealnym przykładem jest 22-letnia Ewelina Czapla z Rzeszowa, wielokrotna medalistka Pucharu Świata we Freestyle Slalomie i dwukrotna Mistrzyni Polski w Speed Slalomie. Ewelina Czapla jest jedną z trzech sióstr Czapla urodzonych w Rzeszowie, które od dzieciństwa trenują rolkarstwo. 

O Ewelinie Czapli pisaliśmy trzy lata temu, gdy w sieci pojawił się film reklamowy firmy Powerslide, producenta rolek, której „twarzą” jest 22-latka, podobnie zresztą jak i jej siostry: Paulina i Justyna. Pisaliśmy o nich także w 2014 roku przy okazji rzeszowskiego fenomenu, jakim jest rosnąca liczba osób jeżdżących na rolkach w stolicy Podkarpacia. 

Wszystkie trzy siostry, które wywodzą się z rzeszowskiej szkoły rolkowej „Wodzu”, robią obecnie karierę w Warszawie, gdzie w ramach „Czapla Team”, oprócz udziału w zawodach, prowadzą zajęcia, warsztaty oraz treningi dla dzieci i dorosłych, gdzie uczą zarówno podstaw, jak i zaawansowanych technik Freestyle Slalomu na rolkach. 

Ewelina Czapla jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie związanych z Freestyle Slalomem.

Fot. Czapla Team. Na zdjęciu od lewej: Ewelina Czapla, Paulina Czapla i Justyna Czapla

W lutym 2016 roku Ewelina zwaną „Efką” pojechała na swój pierwszy Tour po Polsce, podczas którego odwiedziła 10 polskich miast, gdzie poprowadziła ponad 21 godzin darmowych warsztatów rolkowych. Projekt Efka On Tour okazał się ogromnym sukcesem, czego następstwem był druga edycja wydarzenia w 2017 roku.

Wielka charyzma naszej zawodniczki oraz ogromna pasja do jazdy na rolkach została zauważona przez rolkarzy z całego świata, czego wynikiem była ogromna ilość zaproszeń od różnych osób oraz szkółek rolkowych na całym świecie.

Po kilku miesiącach rozmów oraz zaangażowaniu firmy Powerslide została ogłoszona trzecia edycja Efka On Tour, podczas której Ewelina spędzi cały miesiąc w Ameryce Południowej, odwiedzając Argentynę, Brazylię oraz Boliwię. To pierwsze tego typu wydarzenie, gdzie polski zawodnik zostaje zaproszony na miesiąc na inny kontynent w celu trenowania innych rolkarzy.

„Nigdy bym się nie spodziewała, że projekt Efka On Tour rozrośnie się do takich rozmiarów. Nie mogę się doczekać, ale jestem też nieco przerażona – nigdy nie byłam w Południowej Ameryce. Nie wiem czego mam się spodziewać (poza oczywiście świetnie spędzonym czasem)” – napisała na Facebooku Ewelina Czapla. 

Efka On Tour rozpocznie się w Argentynie 8 lutego i potrwa do 14 lutego. Następnie „Efka” wyjedzie do Boliwii, gdzie będzie do 26 lutego. W Brazylii pojawi się w dniach 26 lutego – 4 marca. Na mapie Efka On Tour jest też jeden europejski kraj – Portugalia, w którym rzeszowianka pojawi się 5 marca. 

Ewelina Czapla jest licencjonowaną instruktorką wrotkarstwa z legitymacją Polskiego Związków Sportów Wrotkarskich, szkoleniowcem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, instruktorka „I Love Rolki”. „Efka” jest też założycielką Sekcji Slalomowej dla Dorosłych, międzynarodowym sędzią z licencją World Slalom Series. Ewelinę przy stoliku sędziowskim można spotkać na prawie każdych zawodach slalomowych w Polsce.

A co „Efka” potrafi robić na rolkach? Zobaczcie sami!  

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama