W stolicy Podkarpacia do godz. 12:00 wzięło udział najwięcej osób w wyborach samorządowych – podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Do godz. 12:00 w Rzeszowie głosowało 14,63 proc. wyborców. To najwyższy wynik wśród miast. Na drugim miejscu jest Olsztyn – 13,56 proc. Trzeci Białystok – 13 proc., czwarty Gdańsk – 13 proc. Frekwencja w wyborach w całej Polsce na godz. 12:00 wyniosła 14,59 proc.

W Rzeszowie uprawnionych do głosowania jest 143 tys. 206 osób. Są 93 obwody.

Województwo podkarpackie należy także do województw z najwyższą frekwencją. Lepszą od nas ma tylko Małopolska – 18,56 proc. Na Podkarpaciu wyniosła 17,90 proc., a w województwie podlaskim – 17,56 proc. Najniższą frekwencję odnotowano  w województwie dolnośląskim – 11,55 proc.

Lokale wyborcze są czynne do godz. 21:00. Państwowa Komisja Wyborcza odnotowała 207 przypadki złamania ciszy wyborczej. Na Podkarpaciu policja takich sygnałów do południa odebrała 14.

PKW podała, że w gminie Głogów Małopolski podczas sprawdzania i liczenia kart zabrakło 480 kart do głosowania na burmistrza miasta. O zdarzeniu została poinformowana policja. Członkowie komisji będą wydawać wyborcom ostemplowane karty i będą sprawdzać, czy głosujący do urn nie wrzucają dwóch kart.

Radio Rzeszów podało z kolei, że na jednej z internetowych stron ogłoszeniowych w Rzeszowie pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży… kart do głosowania w dzisiejszych wyborach samorządowych. Karta według ogłoszenia kosztuje 5 zł. W ogłoszeniu podano numery telefony.

„Policja już sprawdziła, że numery należą do jednej z rzeszowskich firm” – informuje Radio Rzeszów.

Pierwsze wyniki wyborów mają być znane po godz. 2:00 w nocy.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama