Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

– Park Papieski to dobre miejsce, by postawić tam pomnik Jana Pawła II – twierdzi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Koszt budowy nowego obiektu nie jest jeszcze znany.

Tadeusz Ferenc swój pomysł zdradził podczas niedawnych uroczystości związanych z obchodami 663-lecia lokacji miasta. Pomnik w Parku Papieskim, który znajduje się u zbiegu al. Armii Krajowej i Sikorskiego, byłby już szóstym pomnikiem z wizerunkiem Jana Pawła II.

Temat pochwycili od razu Andrzej i Adrian Bajorowie, fundatorzy pomnika Jana Pakosławica, pierwszego właściciela Rzeszowa, który stoi w pobliżu zamku Lubomirskich. Bajorowie zadeklarowali już swoją pomoc.

Tadeusz Ferenc przekonuje nas, że nowy pomnik Jana Pawła II w Rzeszowie to dobry pomysł. – Projekt jest już ujęty w planie zagospodarowania przestrzennego. Być może pomnik pojawi się już w przyszłym roku – mówi prezydent Rzeszowa.

Kto i za ile finansowałaby budowę pomnika? Jeszcze nie wiadomo. Być może koszty zostaną podzielone między miasto, a fundatora. Nowy pomnik miałby stanąć między fontanną a placem zabaw. O jego wielkości i materiale, z jakiego  ma być wykonany zadecydują artyści realizujący projekt.

Obecnie w Parku Papieskim znajduje się obelisk z twarzą papieża. Kolejne monumenty możemy znaleźć m.in. przed kościołem pw. Chrystusa Króla przy ul. Jałowego, przed wejściem do kościoła pw. Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes przy ul. Prymasa 1000-lecia oraz Katedrą Rzeszowską.

Kolejny pomnik znajduje się na os. Budziwój przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i św. Antoniego oraz przy rondzie przy ul. Marszałkowskiej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.