Zdjęcie: Youtube.com

Tomasz Piątek  – autor głośnej i kontrowersyjnej książki „Macierewicz i jego tajemnice” odwiedzi Rzeszów w najbliższy wtorek (17 października). Pisarz opowie o swojej publikacji, w której zarzuca ministrowi obrony narodowej niejasne powiązania z rosyjskim wywiadem i mafią.

Książka wywołała burzę. Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury, by ścigała pisarza za „przemoc i groźby wobec funkcjonariusza państwowego”.

W obronie Piątka stanęło 10 międzynarodowych organizacji, m.in.  Reporterzy bez Granic, Freedom House, International Press Institute, Global Editors Network. Również Harlem Désir, przedstawiciel do spraw wolności mediów OBWE, napisał w tej sprawie list do Witolda Waszczykowskiego, ministra spraw zagranicznych.

Z drugiej strony, publikacja cieszy się wielkim zainteresowaniem czytelników. Już w dniu wydania – 26 czerwca 2017 r., cały pierwszy nakład w liczbie 10 tys. egzemplarzy został wyprzedany. Książka stała się bestsellerem.   

Pisarz zarzuca Antoniemu Macierewiczowi, że jako minister obrony narodowej prowadzi działania na szkodę państwa, dezorganizuje armię. Głównym zarzutem, jaki Piątek stawia w książce są niejasne powiązania Macierewicza, prowadzące do rosyjskiego mafiosa Siemiona Mogilewicza, mającego związki z Kremlem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tomasz Piątek to pisarz, publicysta i dziennikarz śledczy. Jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, współpracuje również z radiem „TOK FM”. W przeszłości pracował dla  „Polityki”, RMF FM, „La Stampa”, Inforadia, Radiostacji. Publikował również felietony w miesięczniku „Film” i „Życiu Warszawy”.

Jako pisarz, Piątek zadebiutował w 2002 roku głośną powieścią „Heroina”. Inna powieść – „Pałac Ostrogskich” była nominowana do „Nagrody Literackiej Nike”, a „Wąż w kaplicy” do „Paszportu Polityki”.

Organizatorem rzeszowskiego spotkania z autorem jest podkarpacki Komitet Obrony Demokracji. Spotkanie odbędzie się 17 września o godzinie 18:00 na terenie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej (ul. Cegielniana 14, budynek A, sala 23). Wstęp bezpłatny.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama