Reklama

„O jeden dzień dłużej” – to tytuł specjalnej piosenki nagranej przez The 79, RoseMerry, Agę Walczak i Pustą Przestrzeń. Premierowo usłyszycie ją podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Estrada Studio Live. 

29. Finał WOŚP odbędzie się w najbliższą niedzielę pod hasłem „Finał z głową”. W tym roku pieniądze są zbierane na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Z powodu pandemii, tegoroczny Finał WOŚP przenosi się do internetu. W Rzeszowie – jak zapowiada Estrada Rzeszowska – i tak będzie huczny i z sercem. Jak informowaliśmy, w niedzielę będzie można zobaczyć w sieci cztery wyjątkowe koncerty w Estrada Studio. Na estradowej scenie zagrają: The 79, RoseMerry, Aga Walczak i Pusta Przestrzeń.

Wspólny koncert okazał się bodźcem do jeszcze jednej inicjatywy – powstania piosenki wspierającej WOŚP – „O jeden dzień dłużej”.

Na samym początku chcieliśmy po prostu przygotować specjalną piosenkę na nasz występ z okazji WOŚP wyjaśnia Paweł Serewko, wokalista i gitarzysta Pustej Przestrzeni. – Opracowaliśmy muzykę i wstępny tekst. Następnie postanowiliśmy zaprosić wokalistów z pozostałych zespołów, aby wykonali ten utwór razem z nami podczas finałowego koncertu – wspomina Serewko. 

Muzycy znali się już wcześniej ze wspólnych koncertów. Wszyscy od razu podchwycili pomysł. – Aga Walczak dopisała świetną zwrotkę w swoim stylu, Kasia Krawczyk z RoseMerry zaproponowała tytuł i pomogła w opracowaniu finalnej kompozycji, a Kacper Leśniewski z The 79 dopracował tekst – opowiada Paweł Serewko. 

Piosenkę „O jeden dzień dłużej” napisano z myślą o WOŚP, dlatego w tekście można znaleźć nawiązania do jej charakterystycznych elementów, takich jak serduszka, „Światełko do nieba” czy hasło „Do końca świata i jeden dzień dłużej”. Mimo wszystko, przesłanie utworu jest dużo bardziej uniwersalne. Zdaniem autorów piosenki, przewodnia myśl zawiera się w wersie „Pomaganie innym to najpiękniejsza ludzka potrzeba”.

Autorzy chcieli przypomnieć, że czynienie dobra wywołuje radość nie tylko wśród potrzebujących, ale również darczyńców, którzy odczuwają satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Utwór nagrano w studio w zaledwie jeden weekend. Jeszcze podczas sesji nagraniowej wdrażano dodatkowe pomysły, m.in. szlifowano tekst i wzbogacano kompozycję o dodatkowe ścieżki gitary.

Paweł Serewko dziękuje kolegom z zespołu oraz pozostałym wokalistom za mobilizację, a  szczególne podziękowania kieruje do Jacka Młodochowskiego z Estrada Studio, który realizował nagranie. Wykazał się on cierpliwością, dawał muzykom cenne wskazówki oraz był dyspozycyjny.

Zespół Pusta Przestrzeń przygotował również teledysk do piosenki, na który składają się ujęcia z próby w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina oraz z sesji nagraniowej w Estrada Studio. W klipie pojawiły się także nagrania z poprzednich finałów WOŚP, by oddać prawdziwy klimat tego wydarzenia. Artyści pozyskali archiwalne materiały, m.in. z niektórych podkarpackich sztabów WOŚP. 

Piosenka „O jeden dzień dłużej” stanowi połączenie stylów muzycznych, w jakich poruszają się wszyscy wykonawcy 29. Finału WOŚP w Rzeszowie. – Nasza czwórka ma różne barwy głosu, każdy z nas pochodzi z trochę innego muzycznie świata, ale udało nam się stworzyć ciekawy, spójny rockowy utwór. Mam nadzieję, że przysporzy słuchaczom co najmniej tyle samo frajdy, ile nam przyniosła praca nad nim – mówi Serewko.

Premierowe wykonanie piosenki nastąpi 31 stycznia podczas koncertu online Pustej Przestrzeni. Grupa wejdzie na scenę ok. godz. 19:30. Transmisję będzie można oglądać m.in. na Facebooku Estrady Rzeszowskiej, Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Tuż po koncercie wyemitowany zostanie również teledysk do tego utworu, który później będzie dostępny na kanale YouTube Pustej Przestrzeni.

Poniżej krótkie wideo zza kulis nagrywania teledysku.  

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: