Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Sami zwalczyli COVID-19, teraz pomogli innym. Policjanci z rzeszowskiego komisariatu Śródmieście oddali osocze.

Policjanci wielokrotnie udowadniali, że poza zwykłą służbą pomagają na wiele rożnych sposobów. W rzeszowskiej komendzie i podległych jej komisariatach jest wielu policjantów, którzy regularnie oddają krew. Przy komendzie działa Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.

Obecnie szczególnie potrzebne jest osocze „ozdrowieńców”, wykorzystywane przy leczeniu chorych na COVID-19. Organizm osoby, która otrzymuje osocze, często nie jest w stanie wytworzyć własnych przeciwciał lub wytwarza je zbyt wolno. Podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu, pozwala skuteczniej walczyć z koronawirusem.

Wśród dawców nie mogło zabraknąć policjantów, którzy przeszli zakażenie wirusem. W środę w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie, aby pomóc zmagającym się z koronawirusem, osocze oddało dwóch funkcjonariuszy z komisariatu w Śródmieściu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Zachęcamy wszystkich ozdrowieńców do dzielenia się tym niezwykle cennym, bo mogącym uratować życie darem. Samo pobieranie osocza trwa około 40 minut, jest bezpieczne i bezbolesne – podkreśla nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Przy okazji informujemy, że od najbliższej niedzieli (27 grudnia) w szpitalu MSWiA w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej rozpoczną się pierwsze na Podkarpaciu szczepienia przeciwko COVID-19. Zaszczepione zostaną osoby z tzw. grupy 0 – to przedstawiciele zawodów medycznych.  

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama