Zdjęcie: Policja.pl

Spektakularna akcja brytyjskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami z Rzeszowa. W Londynie zatrzymali Pawła Ch., kibola Siarki Tarnobrzeg, który był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców z Europy Wschodniej.

Niespełna 32-letni Paweł Ch., pochodzący z Tarnobrzega, był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Jak podała podkarpacka policja, mężczyzna został skazany w Polsce za liczne rozboje i brutalne pobicia, których dopuścił się od 2006 do 2009 roku. Wszystkie ofiary tych przestępstw doznały poważnych obrażeń ciała.

– W przeszłości, jako pseudokibic Siarki Tarnobrzeg, uszkodził mienie, dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza i stosował groźby karalne w stosunku do mniejszości narodowych – poinformowała z kolei Komenda Główna Policji.

Jak się okazało, Paweł Ch. wyjechał do Wielkiej Brytanii, ale będąc na tamtym terenie pozostał aktywnym pseudokibicem Siarki Tarnobrzeg i utrzymywał liczne kontakty z kibolami zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii.

– Często zmieniał miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii – twierdzi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji. 

Zdjęcie: Policja.pl
Zdjęcie: Policja.pl

Mężczyzna od wielu lat pozostawał nieuchwytny zarówno dla polskiej jak i brytyjskiej policji. W 2013 r. trafił na listę najbardziej poszukiwanych przestępców z Europy Wschodniej opracowaną przez Scotland Yard, która została opublikowana w brytyjskiej prasie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z informacji uzyskanych przez polskich policjantów, oddelegowanych do Policji Metropolitalnej w Londynie w ramach operacji Nexus, wynikało, że Paweł Ch. może przebywać na terenie północnego Londynu.

Dzięki współpracy z brytyjskimi policjantami z New Scotland Yard (Metropolitan Police), funkcjonariusze potwierdzili uzyskane informacje. Przy udziale rzeszowskiego Wydziału Poszukiwań Komendy Wojewódzkiej Policji ustalono, że Paweł Ch. posługuje się fałszywą tożsamością oraz prowadzi w swoim mieszkaniu studio tatuażu.

Zatrzymanie mężczyzny było siłowe. Specjalna grupa szturmowa we wtorek rano weszła do jego mieszkania, w którym policjanci ujawnili liczne noże, maczetę i siekierę, a także kolekcję obrazków ze swastykami.

Zdjęcie: Policja.pl
Zdjęcie: Policja.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama