Reklama

9 włamań do sklepów spożywczych na terenie Rzeszowa i okolic dokonał 23-letni mężczyzna. Został zatrzymany przez rzeszowskich policjantów.

[Not a valid template]

 

Sprawę powtarzających się włamań wyjaśniali policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Od początku roku na terenie działalności komisariatu doszło do kilku podobnych włamań do sklepów. Sprawca wybijał szybę w drzwiach wejściowych lub witrynie sklepowej. Kradł papierosy i alkohol.

Policjanci na sprawę wytypowali 23-letniego mieszkańca podrzeszowskiej miejscowości. W poniedziałek kryminalni ustalili, że mężczyzna będzie w Rzeszowie i zatrzymali go, gdy wysiadał z autobusu. 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy. Do sklepów włamywał się rozbijając siekierą szybę w drzwiach wejściowych lub witrynie sklepowej. Ze środka kradł papierosy, a w kilku przypadkach alkohol. Po skoku przebierał się, a ubranie w którym dokonywał włamania, palił.

Policjanci przedstawili mężczyźnie 9 zarzutów. Wszystkie dotyczą usiłowania lub kradzieży z włamaniem, których dopuścił się od początku br. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama