Reklama

Spółka PGE Obrót z Rzeszowa wygrała przetarg na dostarczanie prądu dla jednostek organizacyjnych Warszawy i powiązanych ze stołecznym miastem podmiotów.

PGE Obrót dostarczy na terenie Warszawy ponad 134 GWh. Jak nas poinformował Piotr Wróbel, specjalista ds. public relations w rzeszowskiej spółce, energia dostarczana będzie do ponad 3200 punktów poboru. Są wśród nich m.in. szkoły, muzea, teatry, biblioteki, a także Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami, Zakład Obsługi Systemu Monitoringu i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać ten przetarg. Wygrana w tym postępowaniu potwierdza naszą pozycję na rynku, jako firmy gwarantującej stabilne i bezpieczne dostawy energii elektrycznej – mówi Paweł Prządka, prezes PGE Obrót S.A.

Spółka podczas przetargu zaoferowała najlepsze warunki handlowe oraz wysoką jakość obsługi posprzedażowej. W przetargu, oprócz PGE Obrót, udział wzięły także Tauron, Energa, RWE, PKP Energetyka.

PGE Obrót dostarczać będzie energię do Warszawy od października br. do końca 2015 r. Zarobi na tym około 38 mln zł. Warszawa to już kolejne duże miasto, które zdecydowało się skorzystać z oferty i usług PGE Obrót. Obecnie Spółka sprzedaje energię m.in. dla Poznania, Białegostoku, Olsztyna i Kielc.

PGE Obrót SA w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych
w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad 5 milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.