Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zespół Oświatowy na osiedlu Drabinianka jednym z laureatów konkursu na rozwojowe inwestycje na ogromną skalę TOP Inwestycje Komunalne w Polsce.

12. edycja konkursu TOP Inwestycje Komunalne odbyła się w Katowicach pod koniec kwietnia. Konkurs był częścią XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Konkurs wyróżnia inwestycje komunalne, które wpływają na rozwój regionu.

– Docenieni zostali ci, których odważne decyzje inwestycyjne wyznaczają trendy i kreują liderów środowiska – mówił podczas katowickiej gali Wojciech Kuśpik, prezes grupy Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, organizator kongresu.

Spośród wielu inwestycji nominowanych do konkursu wyłoniono te najbardziej odważne i prorozwojowe inwestycje komunalne: proekologiczne, drogowe, komunikacyjne, sportowe, mieszkaniowe i edukacyjne. Oceniano ich skalę, funkcjonalność i nowatorstwo.

Laureatów plebiscytu wskazała redakcja serwisu portalsamorządowy.pl oraz Rada Konsultacyjna, składająca się z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menadżerów, ekspertów oraz urzędników.

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W elitarnym gronie laureatów znalazła się także rzeszowska inwestycja. To nowoczesny Zespół Oświatowy na osiedlu Drabinianka, który składa się ze szkoły podstawowej dla 450 dzieci, przedszkola dla 300 dzieci oraz nowoczesnej części sportowej.

Zespół Oświatowy powstał w ubiegłym roku przy ulicy Kwiatkowskiego. Tam też 1 września uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2022/2023 w Rzeszowie. Placówkę nazwano „perłą wśród szkół”. Budowa zespołu kosztowała ponad 40 mln zł. 

W imieniu Rzeszowa statuetkę laureata konkursu odebrał Marek Ustrobiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie, która należy do najprężniejszych inwestorów w mieście. 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama