Zdjęcie: materiały prasowe

Magazyn o powierzchni ponad 20 tys. m kw. wynajął w Jasionce rzeszowski oddział firmy BSH, największego w Europie producenta sprzętu AGD.

BSH wynajął w Jasionce magazyn, by w nadchodzących latach zwiększyć swoje moce produkcyjne. Magazyn wybudowała firma Panattoni pod koniec ubiegłego roku.

– Jest wykorzystywany głównie do składowania odkurzaczy, kapsułkowych ekspresów do kawy i maszynek do mielenia, które są produkowane w pobliskiej fabryce małego AGD – poinformował Daniel Goszczyński ze spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. 

Poza tym, w Jasionce są magazynowane komponenty do produkcji. Magazyn jest już wykorzystywany, a BSH wciąż zwiększa liczbę kierowanych do niego materiałów.

Fabryka rzeszowskiego oddziału BSH, należąca do niemieckiego koncernu od 2013 roku, znajduje się w Głogowie Małopolskim (dawnej Rogoźnicy). Produkuje kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze marek Bosch i Siemens.

Sprzęt trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej. W podrzeszowskiej fabryce BSH w 2022 r. wyprodukowano ponad 2 mln urządzeń.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Poza tym, w rzeszowskim Centrum Badań i Rozwoju BSH testowane są urządzenia wprowadzane do produkcji w fabrykach BSH w innych krajach. Firma poszukuje inżynierów, konstruktorów i stażystów do Centrum Badań i Rozwoju. 

– W międzynarodowych zespołach będą pracowali nad nowymi technologiami w branży AGD – wyjaśnia Daniel Goszczyński. 

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest częścią międzynarodowego koncernu BSH. W Polsce ma sześć fabryk – trzy w Łodzi, gdzie produkuje pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w Głogowie Małopolskim małe AGD.

Rzeszowski oddział BSH to dawny Zelmer. Sprzęt AGD pod tą marką był produkowany do końca 2019 r. W 2020 markę kupiła od Grupy BSH hiszpańska firma B&B Trends.

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama