Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Rzeszowski Budżet Obywatelski to szansa dla mieszkańców Rzeszowa, by mogli zrealizować swoje pomysły nie tylko w zakresie kultury czy sportu, ale także niezbędnych inwestycji. Ile w tym roku będzie czasu na przygotowanie odpowiedniego projektu?

Rozpoczęły się prace nad szóstą edycją Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Podczas pierwszego posiedzenia doraźnej komisji ds. RBO zatwierdzono wstępny harmonogram prac.

Według niego, już 12 lutego (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali sesyjnej ratusza odbędą się konsultacje dotyczące opracowania regulaminu RBO na 2019 rok z przewodniczącymi Rad Osiedli, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz zainteresowanymi mieszkańcami.

Ponadto, do 14 lutego (środa) można zgłaszać propozycje zmian dotyczących zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji w sprawie RBO 2019. Wnioski i uwagi są przyjmowane pisemnie w Biurze Rady Miasta (aleja Pod Kasztanami 8).

Radni również na najbliższej sesji Rady Miasta (27 lutego) przygotują projekt uchwały, w której zostaną zawarte zasady oraz tryb przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących RBO 2019.

We wstępnym harmonogramie czytamy również, że zadania do RBO będzie można składać w terminie od 7 do 21 marca. Weryfikacja zgłoszonych zadań ma odbywać się w dniach 21 marca – 11 kwietnia.

Lista zadań przyjętych do głosowania ma się ukazać do 16 kwietnia. Od tego dnia do 8 maja przewidziane jest głosowanie na projekty. Komisja oddane głosy planuje liczyć od 9 maja do 7 czerwca. Zwycięzców RBO 2019 mamy poznać 12 czerwca.

W ub. r. mieszkańcy Rzeszowa mogli głosować na 87 projektów w trzech kategoriach. Oddano ponad 15 tys. głosów. Wyniki te były znacznie gorsze niż w 2016 roku, gdy na RBO 2017 oddano blisko 37 tys. głosów. Najwięcej głosów (2780) zdobył projekt modernizacji obiektu sportowego przy ul. St. Gliwy na os. Słocina (985 tys. zł).

Pula RBO 2019 prawdopodobnie także będzie wynosiła 7,65 mln zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama