Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Mamy czerwiec a o Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim wciąż cicho. Czy w tym roku mieszkańcy będą mieli szansę na realizację swoich projektów?

W marcu miały ruszyć prace nad kolejną edycją Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, ale te plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa – zaplanowane posiedzenia komisji ds. RBO nie odbyły się wtedy i nie wiadomo, czy odbędą się w ogóle w tym roku. 

– Realizację projektu wstrzymaliśmy. Głosowanie częściowo wciąż odbywa się w formie tradycyjnej, a to z kolei stwarzało konieczność wizyty urzędowych punktach, w których umieszczane są skrzynki do głosowania, co wiązało się z ryzykiem zakażenia koronawirusem – tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywonos z Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Niemniej jednak, ratusz do przeprowadzenie RBO jest gotowy. – W budżecie mamy zapisane odpowiednie kwoty – przypominają urzędnicy. 

Tegoroczna pula wynosi 10 mln zł. Jeżeli RBO w tym roku ruszy, pieniądze będą dzielone na trzy kategorie: I – budowa i modernizacja infrastruktury miejskiej (5 mln zł), II – zadania osiedlowe (4 mln zł ), III – działania o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym (1 mln zł).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama