Budżet Rzeszów
Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
99 projektów w trzech kategoriach powalczy o pieniądze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do podziału jest 8,2 mln zł. 

Stojaki dla rowerów w centrum Rzeszowa, siłownia pod chmurką na osiedlu Mieszka I czy letnie imprezy rolkowe. To tylko niektóre z projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Ich pełna lista znajduje się TUTAJ

Głosowanie na najciekawsze projekty odbędzie się między 10 września a 8 października. Zaplanowano je w dwóch formach: elektronicznej i tradycyjnej – szczegóły dostępne TUTAJ. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 14 i 15 października.

– Macie możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu naszego miasta – zachęca rzeszowian prezydent Konrad Fijołek. – Macie realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek waszego otoczenia. To wasz wkład w rozwój miasta – dodaje prezydent. 

Trzy kategorie 

Zgłaszanie projektów do tegorocznego RBO było możliwe między 5 a 23 lipca. Ich weryfikacja potrwała blisko miesiąc. Składanie skarg jest możliwe do 30 sierpnia. 

RBO 2022 podzielono na trzy kategorie. Pierwsza to budowy, modernizacje lub remonty infrastruktury miejskiej (w jej puli znajdzie się 4,1 mln zł), druga to budowy, modernizacje lub remonty infrastruktury osiedlowej (3,28 mln zł), a trzecia – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym (820 tys. zł).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Maksymalna wartość jednego projektu wynosi: w pierwszej kategorii milion zł, w drugiej 200 tys. zł, w trzeciej – 50 tys. zł.

Mniej przez pandemię
 

O tym, że miejscy radni jednogłośnie uchwalili RBO na rok 2022, informowaliśmy TUTAJ. 8,2 mln zł stanowi 0,5 proc. wydatków miejskiego budżetu za ostatni rok.

Przypomnijmy, że budżet RBO na rok 2020 wynosił 10 mln zł. Rok później, z powodu pandemii koronawirusa, stopniał on do 8 mln zł. O zwycięskich projektach sprzed roku pisaliśmy TUTAJ. Część z nich jest właśnie realizowana. 

(taz)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama