Zdjęcie: Małgorzata Wakuluk

Galeria „Dwa Plany” zaprasza na niedzielne spotkanie z Małgorzatą Wakuluk w Rzeszowskich Piwnicach. Zobaczycie jej zdjęcia z wystawy „Nie o tym”. 

Spotkanie z Małgorzatą Wakuluk jest częścią tegorocznej edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wakuluk jest autorką wystawy „Nie o tym”, którą można oglądać od 11 września w Rzeszowskich Piwnicach. Spotkanie z artystką rozpocznie się o 18:30. Wstęp bezpłatny.

Małgorzata Wakuluk z wykształcenia jest choreografem, z zawodu menadżerem artystycznym, z zamiłowania fotografem. W fotografii najbardziej inspirują ją ludzkie emocje i ich miejsce na ziemi. Natomiast jej sercu najbliższa jest fotografia mistyczna.

– Myślę, że wartościowe jest opowiadać o miejscach, w których się było. O ludziach, których mieliśmy szczęście poznać, i o emocjach, jakie dzięki nim udało nam się przeżyć – pisze o wystawie „Nie o tym” Małgorzata Wakuluk. 

Fotografią zainteresowała się kilka lat temu. Najbardziej interesują ją ludzie. – Staram się podchodzić do nich z uwagą, szacunkiem i pokorą, a spotkania z niektórymi traktować jako lekcję szczególną i dzielić się tym, co rozpoznałam – podkreśla Wakuluk. 

Do „Nie o tym” użyła obrazu, by opowiedzieć o kimś, kogo w swoim życiu poznała najlepiej – siebie. O swoim miejscu na ziemi, pragnieniach, wolności, może strachu. O relacjach, o podobieństwach i niepodobieństwach. Postanowiła opowiedzieć historię bardzo osobistą.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Ta intymna opowieść to głos wypowiadany z nadzieją, że dotyka wartości bliskich i ważnych również dla innych kobiet – pisze dalej Małgorzata Wakuluk. 

Na zdjęciach w „Nie o tym” próbuje odnaleźć w sobie odwagę, aby przestać utożsamiać się z historią swego fizycznego ciała, a raczej skupić się na świadomości, która ją przenika. Jest również i próbą odkrycia własnego mitu, indywidualnego sensu.

„Nie o tym” to wystawa zdjęć, które mają pokazać, że fotografia potrafi też być narzędziem badawczym.

Małgorzata Wakuluk obecnie pracuje nad nowym projektem związanym z życiem najniższej kasty społecznej w Indiach – Nietykalnych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama