Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Po raz trzeci Rzeszowskie Juwenalia zdobyły nagrodę Pro Juvenes 2023. Studenci Politechniki Rzeszowskiej bawią się najlepiej w Polsce. 

Nagrody Pro Juvenes przyznawane są od 2013 r. przez Parlament Studentów RP. Promują inicjatywy studentek i studentów. W tym roku Pro Juvenes przyznawano w 16 kategoriach, w jedenastu z nich laureatów wybierali w głosowaniu internauci.

Jedną z tych kategorii były „Najlepsze juwenalia”. O nagrodę walczyło 9 studenckich imprez w Polsce. Nominację do Pro Juvenes 2023 otrzymały m.in. Rzeszowskie Juwenalia 2023 Politechniki Rzeszowskiej oraz KultURalia 2023 Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W tym roku w pierwszym etapie obok Rzeszowa o miano najlepszej imprezy studenckiej konkurowały takie miasta, jak: Kraków, Warszawa, Lublin, Toruń, Poznań, które przeszły do etapu głosowania internetowego. Głosowanie trwało w dniach 1-12 listopada. 

Po podliczeniu głosów internautów (16 040), Rzeszowskie Juwenalia 2023 zostały niekwestionowanym laureatem konkursu. Oddano nie 5873 głosy (36,6 proc.), dla porównania – KultURalia 2023 – 408 (przedostatnie miejsce w zestawieniu). 

– Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć tytuł najlepszych juwenaliów w Polsce – mówią organizatorzy wydarzenia. Gala wręczenia nagród odbyła się 25 listopada w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów mają nadzieję, że zdobyty po raz trzeci tytuł „Najlepszych juwenaliów” (dwa poprzednie otrzymali w 2014 i 2018 roku) będzie atutem do rozmów z potencjalnymi partnerami i sponsorami w przyszłym roku. 

W tym roku Rzeszowskie Juwenalia odbyły się po raz 28. Na scenie wystąpili: Bajm, Lady Pank, GIBBS,  Łydka Grubasa i Kabe x Muszel oraz Kult, O.S.T.R., Maryla Rodowicz, Zalewski i Malik Montana. Na imprezie (12-13 maja) bawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób.

Druga miejsce dla „Zdrowia pod choinkę”

W innej kategorii tegorocznych nagród Pro Juvenes – „Zdrowi na uczelni!” nagrodę główną zdobyła inicjatywa „Pomoc psychologiczna AGH” na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

O nagrodę walczyła także inicjatywa „Zdrowie pod choinkę” Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zdobyła 2708 głosów, co dało jej drugie miejsce.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama