Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Jest już książeczka, przyszła pora na grę. „Rzeszowskie spacery – gra pamięciowa” to najnowszy projekt Jana Markovića i Marcina Stachowa dedykowany najmłodszym mieszkańcom stolicy Podkarpacia. Gra swoją premierę będzie mieć 16 grudnia.

Po sukcesie książeczki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” autorstwa  Jana Markovića (tekst) i Marcina Stachowa (ilustracje) z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, przyszła pora na zapowiadaną wcześniej grę „Rzeszowskie spacery – gra pamięciowa”.

– Przygotowana przez nas gra uczy  stosowania mnemotechnik i wspomaga szybszy rozwój umysłowy. Dzieci przy niej po prostu mądrzeją – twierdzą twórcy gry Jan Marković i Marcin Stachów.

„Rzeszowskie spacery” są oparte o schemat „memory”. Zawierają 48 kartoników z kolorowymi ilustracjami, które pokazują ciekawe rzeszowskie miejsca i wydarzenia. Celem graczy jest odnajdywać pary zawierające identyczne obrazki.

– To także gra o Rzeszowie, o jego historii i współczesności. Pokazuje jego kulturę i przyrodę. Zachęca do wyjścia z domu i naocznego przekonania się, co w tym mieście można robić. To dawka lokalnego patriotyzmu dla mieszkańców miasta i wspaniała pamiątka dla gości odwiedzających Rzeszów – uważają twórcy.

Gra, podobnie jak książeczka, drukowana jest  na grubym, wysokiej jakości kartonie z wykorzystaniem bezpiecznych farb.

– Mój młodszy synek próbował przegryźć pierwszą stronę książeczki, nie udało mu się tego dokonać – zapewniał przy premierze książeczki Jan Marković.

O tym jak grę będzie można wykorzystać jeszcze na inne, niestandardowe sposoby jej użytkownicy dowiedzą się niebawem zaglądając na stronę Gdziecko.pl. Premiera gry odbędzie się w dniach 16-19 grudnia, godz. 14:00-18:00 w Centrum Handlowym Plaza.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Mamy książeczkę, dzieci cieszą się najbardziej, gdy czytamy na stronie z obrazkiem miejsca, w którym były i je lubią. Nr 1 to żwirowania zamiennie z fontanną multimedialną. Bardzo czekamy na grę 🙂

Comments are closed.