Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Trzech kiboli Stali Rzeszów, którzy w poniedziałek zostali zatrzymani przez policjantów, usłyszało zarzuty za udział w sobotniej bójce na Rynku. Prokuratura zapowiada, że dla pseudokibiców nie będzie miała żadnej litości.

O zarzutach dla pseudokibiców poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Dzisiaj po południu w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów zapadną decyzje, jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec trzech mężczyzn w wieku 20, 23 i 26 lat. Za udział w bójce grozi do trzech lat więzieni (są wnioski

– Bierzemy pod uwagę skierowanie do sądu wniosków o tymczasowe aresztowanie podejrzanych – słyszymy od rzeszowskich prokuratorów. – Nasza reakcja na to, co się wydarzyło w sobotę na Rynku, będzie stanowcza i bardzo mocna. Ta sprawa nie rozejdzie się po kościach. Mamy nadzieję, że chuligani poniosą surowe konsekwencje – dodają śledczy.

AKTUALIZACJA: Prokuratura wysłała do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie pseudokibiców. Więcej informacji TUTAJ.

We wtorek policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzewane o udział w sobotniej bójce z udziałem kiboli Stali i Resovii. Z udziałem tych osób nadal trwają policyjne czynności. W sumie w ręce funkcjonariuszy wpadło dotychczas pięciu pseudokibiców. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci ustalili już tożsamość kilkunastu uczestników sobotniej awantury na Rynku. Cały czas namierzają kolejnych chuliganów. Policja prosi o pomoc. Osoby, które nagrywały ustawkę kiboli, filmy mogą przesyłać na adres: kmprzeszow@wp.pl. Policja zapewnia anonimowość. 

Funkcjonariusze proszą również świadków sobotniej awantury o kontakt z Wydziałem do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Rzeszowie, ul. Jagiellońska 13, pokój nr 201, tel. 17 858 3230, lub 997. Chodzi o pomoc w ustaleniu personaliów jak największej grupy kiboli. 

W bójce, która trwała około dwóch minut, brało udział około 80 osób. W ruch poszły kawiarniane stoliki, krzesła, kufle, popielniczki i kosze na śmieci. W ustawce chuliganów ranny został 35-letni mężczyzna, który był przypadkową ofiarą pseudokibiców.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama