Bójka kiboli na Rynku w Rzeszowie. Kolejne dwie osoby zatrzymane

8
Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Policjanci zatrzymali we wtorek rano kolejne dwie osoby, podejrzewane o udział w sobotniej awanturze na rzeszowskim Rynku z udziałem kiboli Resovii i Stali Rzeszów.

Informacje o zatrzymaniu pseudokibiców potwierdził nam Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. – Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 21 i 31 lat, którzy są podejrzewani o udział w awanturze. Z ich udziałem trwają czynności – mówi Szeląg.   

Policja nie zdradza przynależności klubowych zatrzymanych kiboli. W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali do sprawy pierwsze trzy osoby. To pseudokibice Stali Rzeszów w wieku w wieku 20, 23 i 26 lat. Cała trójka noc spędziła w policyjnym areszcie. Z ich udziałem nadal trwają czynności. Na razie nie ma decyzji o przedstawieniu im zarzutów.

Do awantury z udziałem kiboli Resovii i Stali doszło w sobotę po godz. 21:00 na rzeszowskim Rynku. W bójce brało udział około 80 osób. W ruch poszły kawiarniane stoliki, krzesła, kufle, popielniczki i kosze na śmieci. W ustawce chuliganów ranny został 35-letni mężczyzna, który był przypadkową ofiarą pseudokibiców.

Bezpośrednio po bójce, która trwała około dwóch minut, policjanci nikogo nie zatrzymali, bo kibole zdążyli uciec. Na podstawie zapisów z nagrań, funkcjonariusze zidentyfikowali już kilkunastu chuliganów, biorących udział w awanturze. Kolejne zatrzymania są kwestią czasu. W bójce brali udział także zaprzyjaźnieni ze stalowcami szalikowcy Elany Toruń i KKS Kalisz, oraz Stali Sanok, którzy mają zgodę z Resovią. 

 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

8 KOMENTARZE

  1. I pobili się za dwa klubiki z ligi kartoflano- buraczanej…tym ludziom jako karę wystarczyłoby dać wysoką grzywnę i spokój. A jak nie ma kasy? To od pracować społecznie. Nie mieli by czasu łazić po rynku i szukać zaczepek albo na głupie ustawki

  2. W bójce brali udział także zaprzyjaźnieni ze stalowcami szalikowcy Elany Toruń i KKS Kalisz, oraz Stali Sanok, którzy mają zgodę z Resovią. hehe to wkoncu kto ma zgodę z kim? Stal z Toruniem Kaliszem i Sanokiem czy Resovia z Toruniem Kaliszem i Sanokiem bo już nie wiem

  3. To sie nazywa miejskie wiesniactwo. Dziecinada, bawia sie w hojrakow i wydaje im sie ze cos znacza. Nie chlopaki, w oczach ludzi jestescie zerami. A dla mniej mniej niz zero, glupek bez karku i tyle.

  4. Stal Sanok w tym czasie jechała sobie spokojnie do domku. Za to już po zajściach na rynku kibice Elany wracający do Torunia mieli wypadek na autostradzie więc Policja ma już jedną osobę (narazie jedną) do przedstawienia zarzutów mniej – śmierć na miejscu 🙁
    [*]

Comments are closed.