21-letni mieszkaniec Wałbrzycha został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące przez sąd w Dębicy. Mężczyzna oszukiwał ludzi w internecie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dębickiej komendy pracowali nad sprawą oszustw internetowych. W kwietniu ub. r. do policji zgłosiła się mieszkanka Dębicy, która została oszukana podczas zakupu przez internet dziecięcego wózka.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha od marca do sierpnia 2014 roku oferował na portalach aukcyjnych wózki dziecięce, huśtawki oraz zabawki. Klienci wpłacali pieniądze na wskazany rachunek, ale zamówionego towaru nie otrzymywali.

Okazało się, że w ten sposób 21-latek oszukał co najmniej 39 osób. Straty oszacowano na ponad 20 tys. zł. Nieuczciwy sprzedawca z oszustw internetowych zrobił sobie stałe źródło dochodu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Postępowanie ma charakter rozwojowy. Do tej pory 14 podobnych spraw prowadzonych było na terenie całego kraju. Zakończyły się one aktem oskarżenia wobec 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha.

Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesięcy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama