Już 113 przypadków zakażeń koronawirusem potwierdziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Aktualne dane na temat zachorowań COVID-19 na Podkarpaciu sanepid podał w czwartek po godz. 15:00. Przybyło 7 nowych osób zakażanych koronawirusem. To starsza kobieta z powiatu krośnieńskiego, starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, młoda kobieta i starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego, mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem jest 2748 osób, 13 748 poddano kwarantannie, aktualnie hospitalizowanych jest 108 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Laboratorium podkarpackiego sanepidu dotychczas wykonało 2767 testów na obecność koronawirusa. Na Podkarpaciu zmarło 5 osób, które zachorowały na COVID-19. W czwartek rano w szpitalu w Łańcucie zmarła 88-letnia mieszkanka powiatu stalowowolskiego.

Po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 59 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce i śmierci kolejnych pięciu osób. W szpitalu w Kędzierzynie Koźlu zmarł 65-letni mężczyzna, w Bolesławcu 61-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta, 56-letni mężczyzna w szpitalu w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie. Dotychczas w Polsce koronawirusa potwierdzono u 2692 osób, według ministerstwa zmarło 51 osób.    

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama