Zdjęcie: Pixabay
Reklama

9 osób, które w ostatnim czasie wróciły z Chin, przebywa obecnie na Podkarpaciu. Nikt nie jest zarażony koronawirusem. 

Dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie, w poniedziałek poinformował, że wśród 9 osób, które wróciły ostatnio z Chin do Polski i są na terenie na Podkarpacia, pięć z nich to studenci Politechniki Rzeszowskiej. 

Wszystkie osoby poddano weryfikacji pod kątem stanu zdrowia i są zdrowe. Dla bezpieczeństwa objęto je nadzorem epidemiologicznym (trwa do 14 dni). Jedna osoba, która zapobiegawczo jest na obserwacji w szpitalu, po laboratoryjnym potwierdzeniu braku zakażenia koronawirusem 2019-nCoV, jeszcze w poniedziałek ma opuścić szpital. 

Trzech studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy 25 stycznia wrócili do Polski z Wuhan (byli na obserwacji w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, ich wyniki badań w kierunku koronawirusa są ujemne) wypisano do domu i nie są objęci nadzorem epidemiologicznym.

31 stycznia i 1 lutego br. w grupie 30 Polaków wracających z Chin (przylecieli do Wrocławia w niedzielę wieczorem dwoma samolotami wojskowymi) jest 8 studentów PRz, w tym 4 z terenu naszego województwa. Wszyscy są zdrowi, ale obecnie przebywają na obserwacji we Wrocławiu.

– Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem – poinformował dr Adam Sidor. 

W poniedziałek narodowa komisja zdrowia Chin podała, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 361, a liczba osób zakażonych przekroczyła już 17 tysięcy, odnotowano także 2829 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: