Więcej miejsca dla biegaczy. Ścieżka biegowa na rzeszowskich bulwarach gotowa

– Zakończyła się budowa ścieżki biegowej nad Wisłokiem – informuje rzeszowski ratusz. Inwestycja kosztowała ponad 1,2 mln zł.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Ścieżkę biegową na bulwarach rozbudowała łódzka firma Activa. Prace rozpoczęła w czerwcu br. O rozbudowie ścieżki mówiło się dużo wcześniej, w 2020 roku miasto obiecywało, że pętla biegowa będzie gotowa w 2021 roku. Chodziło o wydłużenie powstałego w 2017 roku 550-metrowego odcinka, za który miasto zapłaciło 780 tys. zł.

Dopiero w tym roku udało się ruszyć z kolejnymi robotami. Ścieżkę wydłużono o prawie 650 m – do 1202. Zaczyna się w okolicach psiego parku, dalej biegnie w stronę Lidla, w połowie drogi skręca w kierunku placu zabaw i parku do street workoutu (ulicznej siłowni), później sceny, i łączy się z drugim końcem istniejącej ścieżki. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pętla ma nawierzchnię poliuretanową. Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, częścią zakończonej właśnie inwestycji była także budowa sieci elektrycznej i montaż 91 latarni. Przypomniał, że to nie jedyna ostatnio zakończona inwestycja nad Wisłokiem. Od niedawna mieszkańcy mogą też korzystać z pumptracka.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama