Pumptrack na rzeszowskich bulwarach już gotowy. Za 1,3 mln złotych

Rowerzyści mogą korzystać z drugiego w Rzeszowie pumptracka. Obiekt powstał nad Wisłokiem, w sąsiedztwie stadionu miejskiego.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa 

Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. 

Pierwszy pumptrack w Rzeszowie powstał rok temu – przy ulicy Starzyńskiego na osiedlu Baranówka. Kosztował prawie 250 tys. zł. Tam tor do wyczynowej jazdy na rowerze, hulajnodze i deskorolce liczy 88 m długości, tor ma szerokość 170 cm.

Drugi pumptrack wybudowano właśnie na bulwarach – blisko stadionu miejskiego. Nad Wisłokiem powstały trzy tory rowerowe. Pierwszy to minipumptrack dla najmłodszych miłośników jazdy na rowerze, który uczą się jazdy na takim torze.   

– Część dla początkujących jest wydzielona, ma osobne wejście – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta z Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Drugim elementem pumptracka jest tor uniwersalny dla doświadczonych użytkowników (375 m), na trzecim torze „PRO” mogą odbywać się zawody sportowe. Oba tory mają wspólny start.  

Oprócz torów, utwardzono także dojścia i place, na których są ławki, ławostoły, stojaki rowerowe, pojemniki na odpady. Tory są oświetlone, dzięki czemu można z nich korzystać także po zmroku.

Pumptrack na bulwarach jest już gotowy, inwestycja została odebrana. Miasto za nią zapłaciło 1,338 mln zł. Pumptruck wybudowała firma OBO Polska. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama