Zdjęcie: KMP Rzeszów
Reklama

Prawie 30 piwnic okradł na terenie Rzeszowa 29-letni Marcin Ł. Prokuratura przeciwko niemu wysłała do sądu akt oskarżenia.

Jak poinformowała Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Marcin Ł., mieszkaniec Rzeszowa, do piwnic na rzeszowskich osiedlach włamywał się z kolegą Łukaszem B., który cały czas jest poszukiwany przez policjantów.

Marcin Ł. został oskarżony przez Prokuraturę Rejonowa dla miasta Rzeszów o dokonanie 29 przestępstw kradzieży z włamaniem do piwnic na terenie Rzeszowa. Z ustaleń policjantów i prokuratury wynika, że obaj mężczyźni ukradli z piwnic sprzęt o wartości prawie 40 tys. zł. Policjantom udało się odzyskać jedną trzecią skradzionych rzeczy.

Marcin Ł. po raz pierwszy został zatrzymany przez rzeszowskich funkcjonariuszy w maju 2016 r. Wtedy postawili mu 18 zarzutów związanych z włamaniami do piwnic. 29-latek wchodził do klatek schodowych, korzystając z niezamkniętych drzwi. Do poszczególnych boksów piwnicznych dostawał się wyłamując drzwi lub przecinając zabezpieczenia. Chcąc uniknąć zatrzymania, co jakiś czas zmieniał rejon działania.

Marcin Ł. kradł wszystko, co miało jakąś wartość i co można była szybko sprzedać. Jego łupem padały przed wszystkim rowery i elektronarzędzia, ale również walizki z odzieżą, opony i sprzęt turystyczny. Skradzione przedmioty mężczyzna wystawiał na internetowych portalach aukcyjnych i sprzedawał w lombardach.

Po pierwszym zatrzymaniu rzeszowska prokuratura wypuściła 29-latka na wolność. W czerwcu 2016 roku Marcin Ł. znów został zatrzymany przez policjantów, gdy prowadził rower pochodzący z… włamania. Funkcjonariusze dołożyli Ł. 11 kolejnych zarzutów włamań z kradzieżą. Tym razem mężczyzna został aresztowany.

10 kwietnia br. sąd skazał Marcin Ł. na karę dwóch lat bezwzględnego więzienia za ubiegłoroczne włamania. Jednocześnie sąd wypuścił 29-latka z tymczasowego aresztu, bo wymierzona kara nie przekraczała trzech lat więzienia.

Już dzień po wyjściu na wolność, Marcin Ł. wrócił do złodziejskiego „fachu” i rozpoczął kolejną serię włamań.  W pierwszym dniu, ukradł z piwnicy piłę spalinową o wartości ok. 900 zł. Kolejnych włamań dokonał od 15 kwietnia do 23 maja. Z piwnic brał m.in. rowery, kaski, wędki. W tym czasie okradł 22 piwnice.

23 maja Marcin Ł. został znów zatrzymany i aresztowany. Za kratkami siedzi do tej pory. – Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów – poinformowała prokurator Ewa Romankiewicz. 29-latek chce się dobrowolnie poddać karze, którą uzgodnił z prokuraturą. Musi ją teraz zaakceptować sąd.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama