Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Około 40 osób zamierza w tym roku zatrudnić firma Sii Polska, która w Rzeszowie otworzyła swój dziewiąty oddział w Polsce. W stolicy Podkarpacia realizowane będą m.in. projekty z zakresu budowania aplikacji, Business Intelligence oraz inżynierii mechanicznej i elektrycznej. 

W przeciągu najbliższego roku Sii Polska, działająca w branży IT, planuje zatrudnić w Rzeszowie kilkadziesiąt osób. Na początku poszukiwani są przede wszystkim pracownicy z minimum 3-letnim doświadczeniem.

– W Rzeszowie znajduje się Politechnika, Uniwersytet i kilka innych świetnych uczelni wyższych kształcących w obszarze IT i inżynierii, więc jest to rynek o ogromnym potencjale. To również świetne miejsce do życia i rozwijania swojej kariery zawodowej. Oprócz wielu terenów zielonych i bogatej oferty kulturalnej, atutem Rzeszowa jest również bliskość lotniska obsługującego połączenia krajowe i międzynarodowe – mówi Tomasz Eberbach z Sii Rzeszów.

Sii Polska działa w branży IT. Firma została założona w 2006 roku i w przeciągu kilku lat objęła pozycję lidera sektora nowych technologii. W styczniu 2018 roku firma otworzyła kolejny oddział. To właśnie w Rzeszowie Sii postanowiła rozwijać swoją działalność.

– Rzeszów to świetny rynek dla pracodawców, ponieważ w mieście znajdują się wysoko cenione centra akademickie. Ponadto, jest to region pełen możliwości biznesowych, nie tylko w obszarze IT, ale przede wszystkim inżynierii. Niewykorzystanie tego potencjału byłoby stratą – uważa Gregoire Nitot, prezes i założyciel Sii Polska.

Rzeszowski oddział Sii realizuje projekty dla klientów z różnych sektorów, w tym dla lotniczego, kosmicznego, motoryzacyjnego, chemicznego czy farmaceutycznego. W Rzeszowie powstają m.in. aplikacje na zamówienie, systemy Business Intelligence, oparte o platformę SharePoint, Dynamics AX, Salesforce, oraz systemy typu workflow, a także obszar inżynierii mechanicznej i elektrycznej.

Osoby które przeniosą się do Rzeszowa, aby rozpocząć pracę w Sii, mogą liczyć na atrakcyjny tzw. pakiet relokacyjny.

Obecnie Sii zatrudnia w Polsce ponad 3300 ekspertów. Przedstawiciele firmy twierdzą, że ci, którzy dołączą do jej rzeszowskiego oddziału mają szanse na rozwój, realizując projekty dla klientów z całego świata.

– To nie tylko możliwość pozostania w mieście, ale także okazja do powrotu. Sam do niedawna pracowałem w londyńskim City. Byłem gotów wrócić do swojego rodzinnego miasta, ale pod warunkiem znalezienia zatrudnienia u cenionego pracodawcy – mówi Maciej Chyła, specjalista ds. rekrutacji i HR w Sii Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama