Fot. Urszula Chrobak / Rzeszów News. Na zdjęciu basen ROSiR
Reklama

Prawie 17 mln zł będzie kosztowała modernizacja basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pułaskiego. Urzędnicy wybrali firmę Skanska na wykonawcę inwestycji.

O kontrakt dotyczący przebudowy basenów ROSiR-u w drugim przetargu walczyły trzy firmy: Skanska z Warszawy, Inżynieria z Rzeszowa i Alstal z Inowrocławia. Najtańszą ofertę złożyła Skanska – 16,9 mln zł.  Oferta Inżynierii wyniosła ponad 18 mln zł, a firmy Alstal – 18,1 mln zł.

– Na wykonawcę przebudowy basenów wybraliśmy Skanskę. Teraz musimy odczekać jeszcze ustawowy termin na ewentualne odwołania. Jeżeli nie otrzymamy ich do najbliższego poniedziałku, to podpiszemy umowę ze Skanską – mówi Janusz Makar, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przebudowa basenów przy ul. Pułaskiego rozpocznie się w przyszłym roku i ma trwa do końca marca 2018 r. W 2017 r. baseny będą zamknięte. ROSiR przewidywał, że na remont basenów wyda ok. 25 mln zł. Okazało się, że inwestycja będzie dużo tańsza.

Na modernizację basenów ROSiR-u od lat czekają mieszkańcy Rzeszowa. Chodzi dwa 50-metrowe baseny (wyczynowy i rekreacyjny), brodzik dla dzieci oraz fontannę.

Wszystkie niecki basenowe zostaną wyburzone, powstaną zupełnie nowe. Basen wyczynowy obecnie ma głębokość 1,3-3,75 m. Po przebudowie będzie zdecydowanie płytszy – od 1,35 m do 1,8 m głębokości.

Pod niecką w części najgłębszej powstaną zbiorniki przelewowe dla wszystkich basenów, będzie tam pompowania wody technologicznej. Wejście będzie od trybun, które również zostaną wyburzone i powstaną na ich miejsce nowe.

Długość basenu wyczynowego nie zostanie zmieniona. Podobnie, jak basenu rekreacyjnego, który obecnie ma prawie 70-metrową zjeżdżalnię. Niecka tego basenu po przebudowie będzie miała od 1,1 m do 1,3 m głębokości.

Będą tam atrakcje wodne: grota wodna, dzika rzeka, kurtyny wodne, leżanki, tryskacze, grzybek i liny do wspinaczki wodnej. Zjeżdżalnia zostanie utrzymana.

Wyburzony zostanie brodzik, a w jego miejscu powstanie basen dla dzieci z drobnymi atrakcjami wodnymi. Ten basen będzie miał głębokość od 0,6 m do 0,8 m. Dla najmłodszych dzieci powstanie basen dla przedszkolaków o głębokości od 0,1 m do 0,6 m.

W miejscu fontanny nie będzie budowana nowa, tylko powstanie wodny plac zabaw.

– Będzie w nim 13 atrakcji wodnych: palma, tunel, dysza-pająk, śmigło, kwiat storczyk, wulkan, drzewko, pączek i galaretka. Ponadto na terenie basenów będą jeszcze leżaki i parasole stacjonarne – zapowiada Janusz Makar.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Wygrywają bo mają mają najkorzystniejsza ofertę . Nie było z nimi problemów z dokończeniem jakiejkolwiek budowy , wszystkie inwestycje wykonali bardzo dobrze i nie było zastojów w porównaniu do co niektórych pseudo firm budowlanych.

  2. Skanska, firma od wszystkiego czyli do… Niezłe mają wtyki, wszystkie przetargi ostatnio wygrywają. Żeby tylko nie zrobili na basenie takiego gnoju jak na Jana Pawła.

Comments are closed.