Premier Ewa Kopacz zmieniła jedynki na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. W okręgu 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskim) Krystyna Skoworońska zastąpiła Zdzisława Gawlika.

– Konsekwentnie od kilu miesięcy staram się zmieniać Platformę, bo jestem jej liderem i taki jest mój obowiązek – powiedziała Ewa Kopacz.

W piątek przez 9 godzin obradował zarząd Platformy Obywatelskiej, który miał zatwierdzić „autorską” listę Ewy Kopacz liderów list PO w październikowych wyborach parlamentarnych. Wcześniej swoje propozycje wysłały zarządy regionalne partii.

Zarząd podkarpackiej PO tak ułożył listy w dwóch okręgach nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeski) i 22 (krośnieńsko-przemyski), że liderem w okręgu nr 23 był Zdzisław Gawlik, obecny wiceminister skarbu. Posłanka Krystyna Skowrońska z Mielca była dopiero trzecia. Wyprzedziła ją Jolanta Kaźmierczak, radna Rzeszowa, przewodnicząca rzeszowskiej PO.

Zdjąć szpiki, założyć trampki

Premier Ewa Kopacz zmieniła jedynkę w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim. Została nią Krystyna Skowrońska, a Gawlik spadł na drugie miejsce. Trzecia jest Kaźmierczak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Jestem przekonana, że listy, które zaproponowałam, to listy dobrej zmiany. Dzisiaj przed nami jedno zadanie – zdjąć szpilki, założyć wygodne trampki, podwinąć rękawy, zdjąć krawaty, i zabrać się za robotę. Zdobywać każdy głos dla naszego poparcia – powiedziała Kopacz.

Krystyna Skowrońska należy do jednych z najbardziej zaufanych ludzi Ewy Kopacz. Skowrońską jest w gronie tzw. „psiapsiółek” pani premier, jak nazywane są przez niektóre media.

Ewa Kopacz nie zmieniła lidera listy w okręgu krośnieńsko-przemyskim. Pozostał nim poseł PO Marek Rząsa z Przemyśla. „To dla mnie wielkie zobowiązanie i odpowiedzialność” – napisał na Facebooku Rząsa.

Na drugim miejscu jest Sławomir Miklicz, były członek zarządu województwa podkarpackiego, na trzecim Joanna Frydrych, radna sejmiku podkarpackiego z Miejsca Piastowego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama