Zdjęcie: MPGK Rzeszów
Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie ma nowego prezesa. Został nim Sławomir Progorowicz. 

Na początku września stanowisko prezesa MPGK stracił 45-letni Andrzej Klucha, który pełnił to stanowisko niewiele ponad dwa miesiące. Rada Nadzorcza spółki, w której dominują przedstawiciele miasta Rzeszowa, uznała, że Klucha nie spełnił oczekiwań. 

– Nie zorganizował się tak, jak powinien. Miał problem z przygotowaniem oferty przetargowej na wywóz śmieci z Rzeszowa. Praca w MPGK po prostu go przerosła – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Po odwołaniu Andrzeja Kluchy miasto nie ogłaszało nowego konkursu na prezesa MPGK. Skorzystano z możliwości przesunięcia na inne stanowisko osoby pracującej już w spółce. I tak nowym prezesem MPGK został Sławomir Progorowicz. 

Fot. MPGK Rzeszów. Na zdjęciu Sławomir Progorowicz

Sławomir Progorowicz ma 50 lat. Z rzeszowskim MPGK jest związany od 15 lat. – Przez ostatnie lata pracował jako główny księgowy. Zna się na finansach, zna specyfikę pracy w Rzeszowie. Powinien sobie na nowym stanowisku poradzić – mówi Maciej Chłodnicki. 

Przed Kluchą i Progorowiczem prezesem MPGK przez 19 lat był Juliusz Sieczkowski, którego odwołano ze stanowiska 8 maja br

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: