Reklama

Sojusz Lewicy Demokratycznych przedstawił swoich kandydatów w wyborach do sejmiku podkarpackiego. Listy w pięciu okręgach otwierać będą m.in. Anna Kowalska i Edward Brzostowski. Startować w wyborach będzie także znany rzeszowski trialowiec Krystian Herba.

 

[Not a valid template]

 

Kowalska, była wicemarszałek podkarpacki, obecna dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, będzie startować z pierwszego miejsca w okręgu nr 1. Brzostowski, obecny radny sejmiku, były burmistrz Dębicy, otworzy listę SLD w okręgu nr 2.

Oprócz Kowalskiej i Brzostowskiego listy w poszczególnych okręgach otwierają były starosta stalowowolski, a obecny radny sejmiku Bronisław Tofil (okręg nr 3), były poseł, a obecnie przedsiębiorca Wojciech Domaradzki (okręg nr 4) oraz były senator, a obecnie szef Ochotniczych Straży Pożarnych na Podkarpaciu i radny sejmiku Janusz Konieczny (okręg nr 5).

Herba na liście SLD

– Listy, które stworzyliśmy, zapewniają nam dobry wynik. SLD chce w tych wyborach zdobyć co najmniej jeden mandat więcej niż przed czterema laty [zdobył 4 – red.]. Mam nadzieję, że uzyskamy mandat w każdym z pięciu okręgów wyborczych na Podkarpaciu. Dodatkowy piąty mandat chcemy zdobyć w okręgu Przemyśl – Jarosław – mówi szef podkarpackiego SLD poseł Tomasz Kamiński.

Sojusz jako pierwszy komitet zarejestrował swoje listy do sejmiku. Na listach znajduje się 27 kobiet, a średnia wieku liczy kandydatów to 50 lat. Na podkarpackich listach SLD są też znane nazwiska. Z okręgu rzeszowskiego startują m.in. sportowiec Krystian Herba, specjalizujący się w trialu rowerowym oraz Ryszard Federkiewicz, znany trener piłkarski i były piłkarz Stali Mielec.

– Około 40 proc. osób, które znajdują się na listach, to osoby bezpartyjne – zapewnia Kamiński. – Wśród kandydatów do sejmiku znajdują się też działacze Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Polskiego Związku Działkowców, dwie osoby z Partii Regionów oraz jedna z Twojego Ruchu – wyliczał poseł.

Koalicja z PiS wykluczona

– Nie mieliśmy żadnych problemów ze skompletowaniem list. Bardzo mnie cieszy, że duża liczba osób, to ludzie młodzi. Kiedyś będziemy mogli im przekazać swoje doświadczenie i nauczyć ich samorządności. Z przykrością stwierdzam, że nie wszyscy tego się nauczyli – mówiła szefowa kampanii SLD na Podkarpaciu Anna Kowalska.

Stwierdziła, że obecnie w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie jest nerwowa atmosfera. – Chcemy przywrócić normalność, która panowała za rządów naszej koalicji. Nikt nikogo się nie obawiał – przekonywała Kowalska.

Tomasz Kamiński podkreślał też, że po wyborach samorządowych SLD może wejść w koalicję z PSL i PO. Stanowczo wykluczył porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością. Na liście nie ma byłego marszałka Mirosława Karapyty. Poseł Tomasz Kamiński stwierdził, że była to decyzja Karapyty.

KANDYDACI SLD

Okręg nr 1

1. Anna Kowalska

2. Jerzy Rybka

3. Stefan Żyła

4. Jerzy Filipek

5. Zenon Wilk

6. Krystyna Leśniak-Moczuk

7. Roman Łukaszewski

8. Marta Szczyrba

9. Ryszard Federkiewicz

10. Krystian Herba

11. Dorota Dominik

12. Józef Opaliński

13. Krystyna Inglot

14. Andrzej Michalski

15. Monika Mędrek

16. Leszek Wołoszyński

Okręg nr 2

1. Edward Brzostowski

2. Jan Bury

3. Adam Banaś

4. Piotr Wójcik

5. Bożena Gawryś

6. Janusz Grzyb

7. Sylwia Romaniak

8. Zofia Frankowicz

9. Wiesława Czaja

10. Marcin Jajko

11. Jolanta Łysek

12. Janusz Cyzio

Okręg 3

1. Bronisław Tofil

2. Julian Ozimek

3. Halina Rawska

4. Jerzy Biesiadecki

5. Ala Zych

6. Stanisław Paleń

7. Beata Fostacz

8. Janusz Główka

9. Małgorzata Bogacz

10. Jacek Sadrakuła

Okręg nr 4

1. Wojciech Domaradzki

2. Jan Błotnicki

3. Józef Kubas

4. Jerzy Rogalski

5. Gabriela Ostafujczuk

6. Magdalena Małachowska

7. Barbara Prawecka

8. Elżbieta Sedlaczek

9. Ewa Kubrak

10. Szczepan Pietruszczak

11. Jerzy Woźniak

12. Wiesław Pajda

Okręg nr 5

1. Janusz Konieczny

2. Dorota Piekoś-Gliwska

3. Zbigniew Braja

4. Anna Borowczak

5. Józef Skubisz

6. Stanisław Dulian

7. Robert Barański

8. Tadeusz Łokaj

9. Agnieszka Blama

10. Anna Pasternak

11. Piotr Ekier

12. Gabriela Bęben

13. Marek Marynowicz

14. Kazimierz Kobak

15. Beata Karpacińska

16. Izabela Stachaczyńska

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.