Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Nie ma mowy o nieszczęśliwym wypadku, ani udziału osób trzecich – twierdzą biegli, którzy badali ciało 43-letniego Tomasza M., zbrojmistrza Zakładu Karnego w Rzeszowie. 

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie otrzymała opinię biegłych patomorfologów w tej sprawie. Napisali oni, że obrażenia, jakich doznał Tomasz M. „nie świadczą o walce lub aktywnej obronie”. To oznacza, że śmierć zbrojmistrza nie ma żadnego związku z osobami trzecimi i nikt do niej bezpośrednio się nie przyczynił. 

Z opinii patomorfologów wynika, że Tomasz M. popełnił samobójstwo, strzelając sobie z broni w głowę. Jego ciało znaleziono 18 sierpnia na terenie rzeszowskiego więzienia. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci zbrojmistrza było wykrwawienie. Prokuratura czekała na bardziej szczegółowe ustalenia biegłych odnośnie obrażeń na ciele Tomasza M. 

– Oprócz rany postrzałowej głowy, na ciele nie stwierdzono żadnych innych obrażeń – mówi Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Prokuratura na początku śledztwa obrała trzy kierunki. Pierwsze dotyczyło samobójstwa, drugie nieszczęśliwego wypadku, trzecie nakłonienia Tomasza M., by odebrał sobie życie lub ktoś do tego doprowadził. Wszystko wskazuje na to, że śledztwo, które przedłużono do 18 stycznia 2021 roku, zostanie umorzone. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Czekamy jeszcze na opinię balistyczną, dotycząca broni – dodaje prokurator Król.

Prokuratura ma też wyniki postępowania wewnętrznego, które wszczął Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie. – Są one zbieżne z opinią biegłych. Badamy jeszcze motyw, ale wszystko wskazuje na to, że zbrojmistrz popełnił samobójstwo z powodu problemów rodzinnych – mówi Arkadiusz Jarosz, wiceszef Prokuratury Okręgowej. 

Ciało Tomasza M. znaleźli trzej funkcjonariusze Zakładu Karnego. Mężczyzna pracował w więzieniu od 2013 roku. Jak wynika z wcześniejszych ustaleń śledczych, feralnego dnia M. przyszedł rano do pracy i nic nie wskazywało, że zamierza popełnić samobójstwo. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama