Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli
Reklama

Na trzy miesiące został aresztowany 23-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który jest podejrzany o pobicie 47-letniego mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

We wtorek tuż po godz. 7:30 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy odebrał informację od dyspozytora pogotowia ratunkowego o zgonie 47-letniego mieszkańca Turbi w gminie Zaleszany. Na miejsce zdarzenia policjanci pojechali wspólnie z prokuratorem.

Z ustaleń śledczych wynika, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się inne osoby. Andrzej Walczyna, rzecznik policji w Stalowej Woli, twierdzi, że 47-latek wspólnie z czterema mężczyznami w wieku od 23 do 44 lat pił alkohol i wtedy został pobity. Mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Policjanci zatrzymali wszystkich uczestników alkoholowej libacji. Trzech z nich było pijanych i miało po ponad 3 promile alkoholu w organizmach. Czwarty z nich, 23-latek był trzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i przesłuchiwali świadków. Na polecenie prokuratora ciało 47-letniego mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań.

Zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 23-latek. W czwartek stalowowolski sąd zdecydował, że mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama