Smog nad Rzeszowem. Prawie cała mapa na czerwono [VIDEO]

7
Reklama

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Nad miastem unosi się smog. Najgorzej zaczęło być w godzinach popołudniowych i tak będzie do wieczora.

 

Pan Paweł, Czytelnik Rzeszów News, przesłał nam film, na którym widać unoszący się od rana w piątek smog nad Rzeszowie. Radio Rzeszów podało z kolei, że mapa przedstawiająca jakość powietrza jest dziś prawie cała na czerwono.

Najgęściej od zanieczyszczeń zaczęło się robić około godz. 16:00. To oznacza, że lepiej spacerów już dzisiaj unikać, a przede wszystkim powinny z nich zrezygnować dzieci, kobiety w ciąży i osoby z chorobami płuc.

Smog to rodzaj zalegającej nad miastem brudnej mgły, składającej się z rozmaitych zanieczyszczeń: pyłów, spalin, gazów przemysłowych. Lekarze i inni specjaliści biją na alarm: smog powoduje choroby układu oddechowego, krwionośnego i nerwowego. Wdychanie pyłów szkodzi podobnie jak bierne palenie.

W Polsce mamy najgorsze powietrze spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Organizacja Health and Enviroment Allience (HEAL) szacuje, że w Polsce aż 45 tys. osób umiera w ciągu roku ze względu na zanieczyszczenie powietrza. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. A dzisiaj był wiatr i wszystko ładnie zawiało nad Kraków i tego się trzymajmy. Jak ktoś chce żebym ogrzewał prądem czy gazem zawsze może się dorzucić do moich rachunków.

  2. To nie jest bzdura, otwarcie okna na Krakowskiej Południe powoduje że do mieszkania wdziera się potworny smród dymu.
    I tego nie robią zakłady przemysłowe a dzielnice domków jednorodzinnych z lat 60 i 70

  3. Bzdury. Nie ma o czym pisać to wirtualny smog robi za news jak w sezonie ogórkowym kleszcze. Dziś podobnie było na lotnisku w Jasionce tylko to się tam nazywało mgła bo smogu w lesie czy szczerym polu nie uświadczysz. Różnica temperatur i wilgoć… to macie na zdjęciach. A że na pierwszym planie 2 kominy to znaczy tylko tyle że ktoś ogrzewa nawet i gazem a ciepła para się skrapla.

  4. Ludzie palą śmieciami i odpadami i mają głęboko w dupie innych. Nie wstydźcie się chodzić w masce, o ile zdrowie jest dla was na pierwszym miejscu. Potrzeba szeroko zakrojonej edukacji mieszkańców jak dzieci.Trzeba zacząć uświadamiać ludzi, że nie umieją palić węglem tak jak należy i wypluwają ze swoich kominów tony śmierdzących związków. Pierwszy lepszy przykład a ludzie i tak mają to gdzieś : https://www.youtube.com/watch?v=pTYdnu14e_E

Comments are closed.