Smog nad Rzeszowem. Prawie cała mapa na czerwono [VIDEO]

0

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Nad miastem unosi się smog. Najgorzej zaczęło być w godzinach popołudniowych i tak będzie do wieczora.

 

Pan Paweł, Czytelnik Rzeszów News, przesłał nam film, na którym widać unoszący się od rana w piątek smog nad Rzeszowie. Radio Rzeszów podało z kolei, że mapa przedstawiająca jakość powietrza jest dziś prawie cała na czerwono.

Najgęściej od zanieczyszczeń zaczęło się robić około godz. 16:00. To oznacza, że lepiej spacerów już dzisiaj unikać, a przede wszystkim powinny z nich zrezygnować dzieci, kobiety w ciąży i osoby z chorobami płuc.

Smog to rodzaj zalegającej nad miastem brudnej mgły, składającej się z rozmaitych zanieczyszczeń: pyłów, spalin, gazów przemysłowych. Lekarze i inni specjaliści biją na alarm: smog powoduje choroby układu oddechowego, krwionośnego i nerwowego. Wdychanie pyłów szkodzi podobnie jak bierne palenie.

W Polsce mamy najgorsze powietrze spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Organizacja Health and Enviroment Allience (HEAL) szacuje, że w Polsce aż 45 tys. osób umiera w ciągu roku ze względu na zanieczyszczenie powietrza. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama