Zdjęcie: Krzysztof Bieliński / Teatr Maska. Na zdjęciu: "Alicja w krainie czarów"
Reklama

Od stycznia przyszłego roku rzeszowski Teatr Maska przenosi się do internetu. Właśnie trwają prace nad przygotowaniem platformy streamingowej, gdzie widzowie zobaczą swoje ulubione spektakle.

– W momentach, w których nie będzie możliwości spotkania się z widzem w teatrze, chcemy spotykać się z nim w świecie wirtualnym. Do tej pory w realu z widzami zwykle spotykaliśmy się w niedzielę o godz. 16:30. Tak też planujemy nadawać nasze spektakle na platformie – zapowiada Monika Szela, dyrektor „Maski”.

W repertuarze online znajdziemy takie spektakle jak: „Bambusowa księżniczka”, „Alicja w krainie czarów”, „Hachiko”, „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” oraz „Nina i Paul”.

– Zdecydowaliśmy się na taką formę prezentowania tego nad czym pracujemy, bo to na razie jedyny sposób, aby udostępnić widzom to, co dla nich przygotowaliśmy – wyjaśnia Szela. – Cały czas mamy w sobie potrzebę tworzenia dla publiczności, której nam bardzo brakuje – podkreśla.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Spektakle na platformie będą udostępnianie odpłatnie. Jaki będzie koszt? Na pewno mniejszy niż obecnie bilet do teatru (16 zł). Proponowana cena to 10 zł, być może ostatecznie będzie niższa.

W zależności od tego, na jaką w ostateczności platformę zdecyduje się „Maska” spektakle będą odtwarzane jak film lub prezentowane na żywo przez szkiełko kamer, która w czasie rzeczywistym będzie pokazywać grających na scenie aktorów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama