Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszów
Reklama

Ilona Dusza – Kowalska z Fundacji Rzeszowskiej stanęła na czele Społecznej Rady Kultury przy prezydencie Rzeszowa. W zarządzie rady jest dziewięć osób. 

Podczas ubiegłorocznej kampanii w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek obiecywał rzeszowskim twórcom, że miasto będzie zwiększało co najmniej 2-3-krotnie nakłady na kulturę. Taka też była cena za poparcie w wyborach. 

Gdy Konrad Fijołek wygrał wybory, obiecał powołanie Społecznej Rady Kultury. Udział w jej pracach zadeklarowało około 200 miejskich artystów.  W między czasie powstała inna rada przy prezydencie – do spraw sportu, ta od początku tego roku ma swój zarząd.  

Teraz przyszedł czas, by wybrać zarząd rady kultury. W środę odbyło się spotkanie kandydatów na członków zarządu. Jak informują służby ratusza, spośród 13 osób do zarządu wybrano 9, a następnie spośród nich ścisłe, trzyosobowe prezydium.

Radą będzie kierowała Ilona Dusza – Kowalska z Fundacji Rzeszowskiej, której działalność dość mocna wyhamowała. Wiceprzewodniczącym rady został rzeszowski raper Bartłomiej Skubisz, a sekretarzem Aneta Adamska – Szukała, dyrektor Teatru Przedmieście. 

Skład zarządu uzupełniają: malarz i rzeźbiarz Leszek Kuchniak, historyk sztuki z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie Beata Kuman, poetka Krystyna Lenkowska, projektantka Barbara Olearka, Bartłomiej Skubisz, malarz Piotr Woroniec jr i menedżer Robert Wróbel.

– Wszyscy zebraliśmy się tutaj, aby wznieść się poza dziedziny, które reprezentujemy i wspólnie działać na rzecz całej kultury w Rzeszowie. Dobrze się rozumiemy i chcemy pomóc wypracować wieloletnią strategię kultury dla miasta – deklaruje Bartłomiej Skubisz.

– Mamy mnóstwo imprez i wydarzeń. Liczę, że dzięki współpracy z radą nasze działania będą jeszcze lepsze i uda nam się stworzyć kalendarz niepowtarzalnych wydarzeń – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, której podlega kultura.

Społeczna Rada Kultury jest już trzecim ciałem doradczym dla prezydenta Rzeszowa. W lutym powołano Rzeszowską Radę Kobiet

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama