Zdjęcie: Facebook.com / Bitwa o Polskę

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zareagowała na nasze publikacje dotyczące gry planszowej „Bitwa o Polskę”, stworzonej przez studentów i absolwentów uczelni.

Przypomnijmy, chodzi o kontrowersyjną grę „Bitwa o Polskę”, która była promowana rasistowską i ksenofobiczną grafiką przedstawiającą muzułmanów jako terrorystów. O sprawie pisaliśmy w sobotę.

Twórcy gry zaprzeczali, by gra miała na celu „propagowanie nienawiści rasowej czy jakąkolwiek formy dyskryminacji”. „Gra została opracowana w duchu patriotycznym” – oświadczył Michał Jeżak, student WSIiZ, jeden z twórców „Bitwy o Polskę”.

Twórcy gry chwalili się, że jest ona wspierana przez rzeszowski WSIiZ. Po naszej pierwszej publikacji kontrowersyjna grafika została usunięta z Facebooka. W poniedziałek otrzymaliśmy oświadczenie uczelni w tej sprawie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Autorzy gry bezprawnie i bez zgody Władz Uczelni użyli logotypu WSIiZ oraz podali nieprawdziwą informację, iż grę wspiera Wyższa Szkoła Informatyki i  Zarządzania w Rzeszowie.  Z uwagi na powyższe, sprawa ta została w trybie natychmiastowym skierowana do Rzecznika Dyscyplinarnego ds. Studentów WSIiZ” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Dominika Łazarza, dyrektora biura prasowego rzeszowskiej uczelni.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama