Zdjęcie: Facebook.com / Katarzyna Lubnauer
Reklama

„Lepsza Polska” i „Aktywna Rodzina” – to dwa główne tematy, które będą przedmiotem spotkania Katarzyną Lubnauer, przewodniczącej klubu parlamentarnego Nowoczesnej, podczas środowego spotkania z mieszkańcami Rzeszowa.

Posłanka Lubnauer spotka się z mieszkańcami stolicy Podkarpacia 31 maja w rzeszowskim hotelu „Hubertus” przy ul. Mickiewicza 5 o godz. 18:00. Tematem przewodnim dyskusji będzie lepsza „Lepsza Polska”. To licząca ponad 3 tysiące osób sieć ekspercka, powołana w 2016 roku przez Nowoczesną, która przeprowadza w poszczególnych województwach konsultacje społeczne, mające być uzupełnieniem programu wyborczego partii Ryszarda Petru z 2015 r.

Sieć „Lepsza Polska” wypracowuje konkretne rozwiązania dotyczące poprawy funkcjonowania państwa, poprawy życia Polaków i lepszego wydawania publicznych pieniędzy. Te rozwiązania przygotowują eksperci Nowoczesnej a następnie są one przekształcane w projekty ustaw. Nowoczesna złożyła ich już w Sejmie blisko 40.

Spotkanie z Katarzyną Lubnauer będzie też okazją, aby porozmawiać z nią o programie “Aktywna Rodzina”. To alternatywa Nowoczesnej dla rządowego programu „Rodzina 500+”. Nowoczesna zapowiada, że po dojściu do władzy zlikwiduje go i „500+” zastąpi „Aktywną Rodziną”. Ma być on wsparciem dla młodych ludzi zakładających rodziny w zakresie wynajmu jak i zakupu mieszkań.

Projekt Nowoczesnej zakłada też radykalną obniżkę podatków na każde dziecko, zaczynając od pierwszego. Partia Ryszarda Petru twierdzi, że „Aktywna Rodzina” przyniosłaby 7 mld zł oszczędności w stosunku do „500+”. Projekt ustawy w tej sprawie ma być gotowy jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.