Fot. Youtube.com / Województwo Podkarpaciu. Na zdjęciu Stanisław Kruczek
Reklama

Czy to próba ratowania stanowiska członka zarządu województwa podkarpackiego? Stanisław Kruczek nie należy już do Porozumienia Jarosława Gowina. 

“14 sierpnia 2021 roku podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa i wszystkich funkcji w Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jako pierwszy o tej decyzji dowiedział się Pan Premier Jarosław Gowin, któremu przedstawiłem powody tej decyzji. Od 14 sierpnia 2021 roku jestem osobą bezpartyjną” – zakomunikował w niedzielę w nocy Stanisław Kruczek.

Kruczek w ostatnich dniach był na wylocie z zarządu województwa podkarpackiego, gdy Jarosław Gowin został zdymisjonowany z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju przez premiera Mateusza Morawieckiego. Pod znakiem zapytania stanęła przyszłość Stanisława Kruczka we władzach Podkarpacia. Porozumienie jest tam jednym z koalicjantów.

Jak kilka dni temu mówił nam Kruczek, po wyrzuceniu z rządu Gowina, formalnie przestała obowiązywać koalicja w samorządzie wojewódzkim, gdzie PiS tworzył ją z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro i Porozumieniem Jarosława Gowina. Kruczek ogłosił, że od 16 sierpnia do 28 sierpnia jest na urlopie i po powrocie wyjaśni powody odejścia z Porozumienia.

“Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom, współpracownikom oraz Panu Premierowi Jarosławowi Gowinowi, którzy od 8 lat byli zaangażowanym w ten projekt” – dodał na koniec w oświadczeniu Stanisław Kruczek. 

Kruczek we wrześniu ub. r. po raz kolejny został wybrany na lidera Porozumienia w okręgu nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskim). Był nim od 2017 roku. Przy politycznych projektach Gowina trwał od 2013 roku. Dwa lata wcześniej Kruczek został lokalnym koordynatorem Solidarnej Polski, a jeszcze wcześniej był związany z PiS.

Stanisław Kruczek od 2014 roku jest członkiem zarządu województwa podkarpackiego. Kruczek zapowiadał kilka dni temu, że po dymisji Gowina powstanie w sejmiku podkarpackim nowy klub Porozumienia i będzie w nim trójka radnych: Kruczek, Dorota Łukaszyk i Stefan Bieszczad. Powstanie klubu jest teraz pod znakiem zapytania.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: